Tłumacz wygodnie strony w Google Chrome

Google Chrome to coraz popularniejsza przeglądarka, która charakteryzuje się dużą szybkością działania i bezpieczeństwem. Dzięki niedawnemu wprowadzeniu możliwości instalacji dodatków program znacznie zbliżył się do swojego największego konkurenta, którym jest Mozilla Firefox.

bubble
bubble
Adrian Nowak

Google Chrome to coraz popularniejsza przeglądarka, która charakteryzuje się dużą szybkością działania i bezpieczeństwem. Dzięki niedawnemu wprowadzeniu możliwości instalacji dodatków program znacznie zbliżył się do swojego największego konkurenta, którym jest Mozilla Firefox.

Na chwilę obecną, tworzenie rozszerzeń nie jest jeszcze tak proste jak w przypadku Firefoksa, jednak cały czas powstają ciekawe dodatki takie jak Bubble Translate. Pozwala on na tłumaczenie wybranych fragmentów stron internetowych "w locie", po ich zaznaczeniu kursorem oraz wciśnięciu odpowiedniej kombinacji klawiszy.

Instalacja Bubble Translate jest bajecznie łatwa. Wystarczy przejść na stronę dodatku i kliknąć w link z rozszerzeniem .crx. Ważne jest także aby całej operacji dokonywać z poziomu Google Chrome bądź jego open source'owego odpowiednika Chromium.

Po zatwierdzeniu komunikatu widocznego powyżej, instalator przeniesie nas na stronę konfiguracyjną dodatku:

Na samym początku należy zadbać aby plugin tłumaczył treści na nasz język. Wybieramy zatem (jak sądzę) polski a następnie dopasowujemy skrót klawiszowy odpowiedzialny za wywoływanie charakterystycznej chmurki z tłumaczeniem. Na koniec opcjonalnie zmieniamy kolor ramki i tła na którym będzie przedstawiany tekst po czym klikamy "Apply" i "Exit".

Źródło: ghacks.net

Źródło artykułu:WP Gadżetomania

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.