To pierwszy park na świecie. W polskim aquaparku będzie można zapłacić tęczówką
Na razie wrocławski aquapark ze względu na pandemię jest zamknięty, ale kiedy tylko się otworzy umożliwi nowoczesny sposób zapłaty. Wstęp opłacany będzie… wzrokiem.
- Jak tylko usłyszałem o możliwości dokonywania płatności okiem, pomyślałem, że to idealne rozwiązanie dla klientów naszego aquaparku. Na basen, saunę czy siłownię przychodzi się ze spakowanym ręcznikiem, strojem sportowym, kostiumem kąpielowym i klapkami. Jeśli nie musimy mieć ze sobą portfela ani telefonu, a płatności dokonamy dosłownie w mgnieniu oka, to nasz pobyt stanie się szybszy i łatwiejszy. Uwielbiamy takie technologiczne nowości – mówi Grzegorz Kaliszczak, prezes wodnego parku rozrywki.
Zarząd wrocławskiego aquaparku podpisał umowę współpracy ze spółką PayEye, która wprowadziła autorski system płatności okiem.
Płatności wzrokiem. Jak to działa?
Wystarczy się zarejestrować na stronie www.payeye.com i zasilić darmowe konto. Podczas pierwszej wizyty w aquaparku zostanie utworzony wzorzec biometryczny (payeye kod), który będzie wykorzystywany do bezpiecznych płatności. Korzystanie z konta, jak i transakcje dokonane tęczówką oka są bezpłatne.
Dla mieszkańców Wrocławia taki system to nic nowego. Startup PayEye rozpoczął testy wraz z końcem czerwca. Jednym z pierwszych miejsc, w których można było zapłacić "spojrzeniem" była restauracja Sushi Naka Naka. Jednak poza tym usługa działała również w Sky Clinic, SID Studio Urody, sklepach City Market Wrocław i innych wybranych placówkach.
- Wszelkie badania wskazują, że tęczówka jest najbezpieczniejszą biometryczną metodą identyfikacji - uważa Krystian Kulczycki, prezes startupu.
Lista miejsc, w których można zapłacić wzrokiem, składa się obecnie z 62 punktów. Wszystkie znajdują się we Wrocławiu albo jego bliskich okolicach.