Tomografia komputerowa – nowy element rozmowy kwalifikacyjnej?

Co pomyślelibyście o pracodawcy, który w ramach jednego z testów kwalifikacyjnych w czasie starań o pracę zaprasza na badanie tomografem komputerowym? Na razie trwają analizy aktywności mózgów biznesmenów.

mózg
mózg
Katarzyna Kieś

Co pomyślelibyście o pracodawcy, który w ramach jednego z testów kwalifikacyjnych w czasie starań o pracę zaprasza na badanie tomografem komputerowym? Na razie trwają analizy aktywności mózgów biznesmenów.

Sceptycy martwią się już teraz, że kolejnym krokiem będzie wprowadzenie tego typu badania do rejestru metod stosowanych przez rekruterów. Po co? By dowiedzieć się, czy kandydat nadaje się do pracy na stanowisku istotnym dla rozwoju firmy i by poprawić trafność wskazań w porównaniu z trafnością wyników zawodnych testów psychometrycznych.

„Przepuszczanie” kolejnych liderów biznesu przez tomograf komputerowy ma na celu zebranie danych do wytworzenia map aktywności mózgów biznesmenów. Porównując aktywności umysłów kandydatów z aktywnościami umysłów liderów, rekruterzy już na początku procesu naboru eliminowaliby te osoby, których wzór aktywności mózgu odbiega od standardu „biznesowego”.

(Oj, trąci nieładną selekcją...) Badanie tomografem komputerowym niektórzy już teraz uznają za szczególnie pożądane w czasie pozyskiwania do pracy osób na stanowiska wymagające nie tylko wiedzy, ale i talentu biznesowego.

Uważacie, że badanie kandydata tomografem komputerowym nie powinno mieć nigdy miejsca na rozmowie kwalifikacyjnej? Podzielcie się swoimi opiniami.

Źródło: Bioinfonews

Źródło artykułu:WP Gadżetomania

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.