TOP 5 najdziwniejszych aparatów cz. 2

Pisaliśmy ostatnio o kilku dziwnych aparatach – czy coś jeszcze może nas zaskoczyć? Pewnie niejedno i właśnie dlatego dzisiaj pokazujemy kolejne dziwne konstrukcje. Aparat z klocków Lego? Oczywiście, ze są. Jak i takie, które zgodne są z duchem otwartego oprogramowania. Oto one.

Mateusz Gołąb

TOP 5 najdziwniejszych aparatów cz. 2
TOP 5 najdziwniejszych aparatów cz. 2© [źródło](http://s2.blomedia.pl/fotoblogia.pl/images/2010/04/top5dziwnychcz2.jpg)

Pisaliśmy ostatnio

Firma

Bardzo ciekawy pomysł na aparat, domyślam się jednak, że nie cieszył się zbyt dużą popularnością, bo w jedynym sklepie internetowym w jakim go udało się namierzyć już nie jest dostępny. To

Nie każdy lubi mieć aparat po to, żeby robić zdjęcia. Prawdziwą ozdobą może być jedyny w swoim rodzaju Nikon FE pokryty złotem. Zdjeć zrobić się nie uda ale w połączeniu z grubym, również złotym łańcuchem świetnie prezentuje się na szyi.4.

Teraz w końcu coś przydatnego – maski do nurkowania firmy

Coś dla naukowców – aparat opracowany przez pracowników Uniwersytetu Stanford, który działa na zasadzie open-source. Jego programowym sercem jest Linux, a wszelkie algorytmy sterujące rejestrowaniem obrazu, jego obróbką są otwarte i możliwa jest ich modyfikacja. Pomysłodawcą jest profesor Andrew Adams.

Źródło: Fotoblogia

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.