TYLKO U NAS: ViReMED - słynna polska chirurg wchodzi do branży VR

Immersion, polska firma tworząca aplikacje VR oraz pani Maria Siemionow, chirurg która zasłynęła udaną operacją przeszczepu twarzy, nawiązali współpracę. W efekcie powstała spółka, która zajmie się aplikacjami dla biznesu medycznego. Gadżetomania jako pierwsze medium w Polsce pisze o szczegółach.

Zdjęcie szkieletu pochodzi z serwisu shutterstock.com
Zdjęcie szkieletu pochodzi z serwisu shutterstock.com
Bartłomiej Kossakowski

VR dla medycyny

– Jako Immersion tworzymy aplikacje głównie dla biznesu, ale razem z partnerami otwieramy teraz spółki-córki, które rozwijają wirtualną rzeczywistość już w konkretnych kierunkach. Jedną takich spółek jest ViReMED – mówi w rozmowie z Gadżetomanią Piotr Baczyński, CEO Immersion.

Obraz

– To firma, która na bazie doświadczenia naszego zespołu i wiedzy pani Marii oraz innych ekspertów medycznych będzie tworzyć aplikacje wykorzystujące technologie wirtualnej rzeczywistości do nauki medycyny, pokazywania jak działa organizm, jak działają poszczególne części ciała od środka, jak wyglądają określone choroby czy procedury leczenia – tłumaczy Baczyński.

Zwiedzanie ludzkiego ciała

Firma prowadzi rozmowy ze szpitalami w Stanach Zjednoczonych, podobno wstępne zainteresowanie jest duże.

Jak będzie zarabiać ViReMED? – Mamy kilka modeli – zapowiada Baczyński. – Po pierwsze: partnerstwo z różnymi firmami tworzącymi sprzęt medyczny, implanty – wyjaśnia nasz rozmówca.

Obraz

Żeby móc sprzedawać aplikacje masowo, firma musi poczekać, aż więcej gogli VR trafi do domów. Spośród pomysłów na aplikacje dla mas, a nie dla profesjonalistów, szczególnie przypadła mi do gustu jedna z opisanych przez Piotra Baczyńskiego: taka, która ma pokazać, jak działa organizm.

– Wejście, po pomniejszeniu, w ludzkie ciało, to ciekawe doświadczenie. Nie tylko eksperci będą chcieli coś takiego zobaczyć – zapowiada Baczyński.

Wyobrażam sobie, że będzie to szczególnie interesujące, jeśli przed taką podróżą podamy swój wiek, wagę, płeć i inne dane, zaznaczymy na przykład od ilu lat palimy papierosy, a potem zrobimy spacer po odpowiednio odwzorowanych płucach.

Więcej na temat tego, jak Polacy radzą sobie na rodzącym się rynku VR przeczytacie na łamach Gadżetomanii w przyszłym tygodniu, gdy opublikujemy pełną rozmowę z Piotrem Baczyńskim.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (1)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.