Umarł Konnekt! Niech żyje WTW!?

W przypadku systemu Windows mamy dość szeroki wybór komunikatorów internetowych - zarówno typowo polskich (Gadu-Gadu, Tlen.pl, Konnekt, Spik, AQQ), jak i zagranicznych (Miranda, Pidgin). Każdy z nich ma jednak swoje przypadłości - np. Tlen coraz bardziej obciąża komputer, a konnekt umarł śmiercią naturalną. Całkiem sympatycznie prezentuje się nowy komunikator WTW2, nazywany także pieszczotliwie WTF.

Umarł Konnekt! Niech żyje WTW!?
Paweł Cebula

W przypadku systemu Windows mamy dość szeroki wybór komunikatorów internetowych - zarówno typowo polskich (Gadu-Gadu, Tlen.pl, Konnekt, Spik, AQQ), jak i zagranicznych (Miranda, Pidgin). Każdy z nich ma jednak swoje przypadłości - np. Tlen coraz bardziej obciąża komputer, a konnekt umarł śmiercią naturalną. Całkiem sympatycznie prezentuje się nowy komunikator WTW2, nazywany także pieszczotliwie WTF.

Do aktywnego rozwoju przyczyniają się przede wszystkim trzy osoby - Kuma, Than i Kaworu. Ten ostatni jest doskonale znany ze stworzenia kilku świetnych pluginów rozszerzających możliwości komunikatora Tlen.pl, o funkcje na które trzeba było czekać przez bardzo długi czas. Przejdźmy jednak do meritum - czyli do tego dla kogo jest WTW2 i co ten IM potrafi na tę chwilę.

WTW2 jest aplikacją stworzoną przede wszystkim dla użytkowników Windowsów - XP (x64 i x86), Vista a także Seven. Pomysł komunikatora zrodził się w momencie, gdy Tlen zaczął przechodzić dość duże zmiany - zdaniem Tomka Nagisy (Kaworu) podążając w złym kierunku m.in. obciążając coraz bardziej komputer.

W pierwszej chwili gdy zetknąłem się z WTW2 poczułem, że jest to jedyna z niewielu rozsądnych alternatyw dla nieżyjącego już konnekta - prosty, przejrzysty, rozsądnie obchodzący się z zasobami sprzętowymi, obsługujący mechanizm wtyczek. Na chwilę obecną aplikacja umożliwia komunikowanie się z użytkownikami sieci Tlen.pl, Gadu-Gadu i XMPP.

Obraz

Jednym z największych priorytetów dla K2W w trakcie prac nad aplikacją jest szybkość działania. Istotnie, jest lepiej niż w przypadku "przeładowanych" komunikatorów takich jak Gadu-Gadu, Tlen, czy AQQ. Na tę chwilę funkcjonują podstawowe i najbardziej istotne elementy w trakcie przesiadki, jak i normalnego korzystania z IM. Mamy więc wspomnianą komunikację z Gadu-Gadu / Tlen.pl / XMPP (wiadomości, rozmowy, import / export listy, statusy, opisy), obsługę stylów, metakontakty, wtyczkę antyspamową, bramki SMS i trochę innych opcji.

Jak to wygląda w praktyce? Na pewno działa wszystko to co powinno, a jeżeli jest inaczej, to prawdopodobnie wkrótce zacznie znowu działać (kolejne buildy wydawane są mniej więcej co tydzień). Aplikacja zachowuje się stabilnie - w trakcie testów nie zdarzyło się, aby WTW2 odmówiło współpracy.

Dla kogo jest W2W? Wszystko zależy od naszych potrzeb - jeżeli zależy nam na tym, żeby komunikator pozwalał przede wszystkim na komunikację ze znajomymi, a dodatkowo uwzględniał kilka naprawdę przydatnych opcji to WTW2 jest zdecydowanie dla Ciebie. Oczekujesz multimedialnego kombajnu - dziesiątek skórek, animacji - poszukaj czegoś innego. Największe zainteresowanie aplikacja wzbudza zdecydowanie wśród ex-konnektowiczów i ex-tleniarzy. Jeżeli wszystko będzie posuwało się w obecnym kierunku, to WTW2 zapowiada się naprawdę ciekawie i jest godzien polecenia.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.