Uniwersalny zegarek X-watch

X-watch, zaprojektowany przez polskiego designera i studenta architektury Damiana Koźlika, to koncepcja uniwersalnego, zintegrowanego zegarka, który może być używany zarówno przez osoby widzące jak również niewidzące.

Uniwersalny zegarek X-watch
Tomek Goździewicz

X-watch, zaprojektowany przez polskiego designera i studenta architektury Damiana Koźlika, to koncepcja uniwersalnego, zintegrowanego zegarka, który może być używany zarówno przez osoby widzące jak również niewidzące.

Koncepcja zakłada wykorzystanie diod LED pod szklaną powierzchnią odpowiednio wyskalowaną z wytłoczonymi oznaczeniami z alfabetu Braille'a.

Godzinę na zegarku można więc zobaczyć, poczuć dotykiem, a nawet... usłyszeć, gdyż każdy z paneli szklanej pokrywy działa jak oddzielny przełącznik, po dotknięciu którego wydawany jest odpowiedni dźwięk.

Obraz

Koncepcja jest trochę karkołomna i niełatwo ją zrozumieć, a co dopiero przedstawić jej działanie. Niemniej jej uniwersalność, a także swoiste piękno zegarka, tworzącego na przegubie ręki literę X (stąd zapewne nazwa) sprawiły, że projektem zainteresował się znany designerski blog Yanko Design. Bycie opisanym na tym blogu to po pierwsze spora nobilitacja dla każdego projektanta, a poza tym możliwość zdobycia sporego rozgłosu, gdyż zamieszczane tam projekty są następnie szeroko komentowane na wielu blogach nie tylko poświęconych dizajnowi i elektronicznym gadżetom.

Koncepcja jest łatwiejsza do zrozumienia po obejrzeniu zdjęć, więc zapraszam do galerii, a Damianowi gratuluję i życzę zrealizowania jego koncepcji.[block position="inside"]4087[/block]

Źródło: Yanko Design

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.