Wakē: prywatny budzik! Koniec ze wspólną pobudką

Wakē to świetny gadżet dla osób, które śpią z partnerem lub partnerką i nie chcą, by wstająca osobą budziła drugą.

Zdjęcie kobiety pochodzi z serwisu shutterstock.com
Zdjęcie kobiety pochodzi z serwisu shutterstock.com
Adam Bednarek

Dziś wielu ma z tym problem, bo dzwoniący budzik każe wstać wszystkim śpiącym. Często słyszą go nawet osoby, które znajdują się w pokoju obok.

Wakē: przyjemne wstawanie

Wakē to gadżet, który budzi jedynie tę osobę, która musi wstać. Jak? Poprzez skierowanie wyłącznie na nią światła, symulującego słońce.

Obraz

A jeśli to nie wystarczy, wówczas przesyłany jest także dźwięk. Nie obudzi drugiej osoby (i pozostałych domowników), bo twórcy wykorzystali głośnik parametryczny, emitujący dźwięk prostymi strumieniami. Czyli trafia do jednej, konkretnej osoby.

Obraz

Wakē dba o prywatność śpiących, więc nie śledzi ich kamerą. Urządzenie wie, do kogo skierować światło i dźwięk dzięki wbudowanym czujnikom temperatury ciała.

Obraz

Urządzenie jest na tyle mądre, że domyśli się, jeśli osoba z ustawionym budzikiem wstanie wcześniej niż przewidywała. Później nie będzie więc budzić kogoś, kto w łóżku został.

Wakē zawieszony jest na ścianie, nad głowami śpiących, a więc nie znajduje się w zasięgu ręki jak zwykły budzik. To w takim razie jak go wyłączyć lub ustawić drzemkę?

Drzemka na smartfonie

Wyłączać go nie trzeba - wystarczy wstać. Z kolei drzemkę wybiera się w smartfonowej aplikacji, która służy do zarządzania Wakē.

Obraz

To wszystko brzmi wspaniale, więc czas na kubeł zimnej wody - cena. Wakē na Kickstarterze kosztuje… 250 dolarów. Powiedzieć “sporo” to nic nie powiedzieć.

Z drugiej strony, policzmy, jak często wkurzaliśmy się, gdy musieliśmy wstać przez nie nasz budzik. Zdrowie jest bezcenne i tak dalej, i tak dalej…

Źródło artykułu:WP Gadżetomania

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (3)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.