Wędkarstwo też może być smart. Podwodna kamera GoFish Cam

Akcesoria na Bluetooth lub WiFi czy ogólnie smart wkradają się w kolejne zakątki naszego życia. Nawet do starego dobrego łowienia ryb nad rzeką czy jeziorem. Umilić tą czynność i ułatwić może podwodna kamera GoFish Cam przyczepiana do łyżki wędki.

Na ryby z podwodną kamerką WiFi
Na ryby z podwodną kamerką WiFi
Źródło zdjęć: © GoFish Cam
Jan Domański

13.02.2020 | aktual.: 09.03.2022 08:42

Urządzenie umieszcza się na kilkadziesiąt czy kilkanaście centymetrów przed haczykiem. Nie jest "przelotką" do żyłki, tylko jeden koniec zawiązuje się na nim, a drugi krótki kawałek żyłki wychodzi już dalej od GoFish Cam do haczyka. Nie trzeba martwić się o urwanie elementów mocujących kamery czy jej pęknięcia. Według producenta wytrzymuje obciążenie do 1000 funtów (około 454 kilogramów). W dodatku sprzęt jest wzmacniany i odporny na zanurzenie do 150 metrów.

Podgląd możemy w czasie rzeczywistym obserwować na telefonie, łącząc się z hot-spotem WiFi kamery, ale też zapisywać na pamięci urządzenia o pojemności 64 GB. Przynajmniej 4 godziny - na tyle ma wystarczyć wbudowany akumulator. Zapewne jest ładowany przez microUSB, ale producent nie wspomina o tym.

Podglądaj ryby w Full HD

Na jakie wideo można liczyć? GoFish Cam oferuje 1080p przy 60 lub 30 klatkach na sekundę i 720p na 60 klatek oraz zapisuje dźwięk. A co z łowieniem pod lodem, albo w bardziej mętnej wodzie, czy innych miejscach, gdzie jest ciemniej? Kamerka ma tryb nocny, oparty na zielonych diodach LED, więc też zobaczymy swoją rybną zdobycz.

Cóż, technika wkracza w życie w najmniej spodziewanych miejscach. Kiedyś trzeba było patrzeć na spławik, a teraz wystarczy zerknąć na ekran telefonu i zobaczyć, czy karp albo płotka właśnie nie połknęła przynęty z haczykiem. Kamerę można kupić np. na stronie producenta za 239,99 dolarów (około 945 złotych) plus koszty wysyłki.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.