Wikipedia za darmo w sieci Orange. Niestety, nie w Polsce

Jak zwiększyć zasięg serwisu internetowego, poprawić wizerunek i atrakcyjność oferty komercyjnego przedsiębiorstwa, a przy okazji zrobić coś dobrego dla ludzi? Rozwiązanie znalazły wspólnie Wikipedia i Orange.

Wikipedia będzie łatwiej dostępna (Fot. Livenet.ch)
Wikipedia będzie łatwiej dostępna (Fot. Livenet.ch)
Łukasz Michalik

Jak zwiększyć zasięg serwisu internetowego, poprawić wizerunek i atrakcyjność oferty komercyjnego przedsiębiorstwa, a przy okazji zrobić coś dobrego dla ludzi? Rozwiązanie znalazły wspólnie Wikipedia i Orange.

Porozumienie Orange z Wikimedia Foundation zakłada, że największa internetowa skarbnica wiedzy będzie za darmo udostępniana przez Orange klientom tej firmy. Choć współpraca obu podmiotów zaczęła się jeszcze w 2009 roku, niedawno zawarły partnerstwo o dużym znaczeniu dla osób, które chciałyby mieć dostęp do wiedzy, ale nie zawsze mogą sobie na to pozwolić.

Partnerstwo operatora telefonicznego i Fundacji Wikimedia zakłada udostępnienie internetowej encyklopedii w krajach określanych jako AMEA, czyli Afryka i kraje Bliskiego Wschodu (występujący w akronimie angielski termin Middle East jest tożsamy z polskim Bliskim Wschodem).

Orange nie będzie od użytkowników na tym obszarze pobierać opłat za transfer danych podczas połączenia z Wikipedią. Usługa darmowego dostępu do dzieła Jimmy’ego Walesa będzie wdrażana w 2012 roku. Jak stwierdziła Sue Gardner z Wikimedia Foundation:

Wikipedia jest ważną usługą i dobrem publicznym, dlatego chcemy, aby ludzie mieli do niej darmowy dostęp niezależnie od tego, z jakiego sprzętu korzystają. To partnerstwo pozwoli na czytanie Wikipedii milionom ludzi, którzy wcześniej nie mieli takiej możliwości.

Źródło: The Next Web

Źródło artykułu:WP Gadżetomania

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.