Wojna Fergusona z n trwa

Pod koniec czerwca pisałem, że tunery firmy Ferguson nie za bardzo lubią się z nboxami platformy n. Chodziło konkretnie o model HF-8800 HD, którego głowica ulegała uszkodzeniu. Serwis Sat Kurier opublikował oświadczenia dwóch firm (ADB – dostawcy rozwiązań technicznych dla n, i Fergusona), z których wynika, że... nie wiadomo czyja to wina.

Wojna Fergusona z n trwa
Szymon Adamus

14.07.2007 09:26

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Pod koniec czerwca pisałem, że tunery firmy Ferguson nie za bardzo lubią się z nboxami platformy n. Chodziło konkretnie o model HF-8800 HD, którego głowica ulegała uszkodzeniu. Serwis Sat Kurier opublikował oświadczenia dwóch firm (ADB – dostawcy rozwiązań technicznych dla n, i Fergusona), z których wynika, że... nie wiadomo czyja to wina.

W celu wyjaśnienia problemu testom został poddany dekoder firmy Ferguson HF‑8800 HD. Podczas badań i analizy konstrukcji tego odbiornika wykryte zostały istotne błędy konstrukcyjne, powodujące pogorszenie niezawodności tego urządzenia* – napisała strona n'ki. Zauważono, że odbiornik HF-8800 poprzez błędną konstrukcję powoduje narażanie na uszkodzenie innych urządzeń satelitarnych, które zostaną podłączone do gniazda LOOP OUT.

W dalszej części ogłoszenia prasowego podawane są błędy w konstrukcji odbiornika Fergusona, problemy z przegrzewaniem itp.

Zalecane jest nie podłączanie do wspólnej instalacji antenowej odbiorników Ferguson HF-8800HD z innymi urządzeniami, gdyż może to prowadzić do ich uszkodzenia – czytamy na końcu informacji.

Obraz

Z kolei strona firmy Ferguson ma swoje zdanie na ten temat.

Nieznane nam są przypadki uszkodzenia jakiegokolwiek urządzenia podłączonego do naszego odbiornika. Z nieznanych nam jeszcze powodów to głowica odbiornika HF-8800 HD jest uszkadzana po podłączeniu „n” recordera firmy ADB do wyjścia LOOP OUT odbiornika FERGUSON

I na koniec.

Co do meritum problemu a więc uszkadzania odbiorników FERGUSON HF-8800 HD przy podłączeniu do nich „n” recordera (tylko i wyłącznie tego urządzenia), postaramy się ustalić przyczynę w możliwie najkrótszym czasie. Dobrze by było gdyby firma ADB dostarczyła jeden „n” recorder do testów, co znacznie ułatwiłoby by nam ustalenie przyczyny tego zjawiska.

Jak widać obydwie firmy nie szczędzą sobie krytycznych uwag. Dla użytkowników platformy n i rozwiązań Fergusona nic jednak z tego nie wynika. Czekamy na dalsze badania tej sprawy i konkretne rozwiązania problemu.

Źródło i fot.: Sat Kurier

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także
Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.