Wskaźnik jakości powietrza - LULA

Oto ciekawy koncept, który pozwala na kontrolowanie jakości powietrza w pomieszczeniach, w których pracujemy, uczymy się, czy przebywamy przez dłuższy okres czasu. Nosi on nazwę LULA, a jego wygląd inspirowany jest ludzkimi płucami.

lula
lula
Arkadiusz Gabrysiak

Oto ciekawy koncept, który pozwala na kontrolowanie jakości powietrza w pomieszczeniach, w których pracujemy, uczymy się, czy przebywamy przez dłuższy okres czasu. Nosi on nazwę LULA, a jego wygląd inspirowany jest ludzkimi płucami.

lula2
lula2

LULA (LUng LAmp - "płucna lampa") działa na prostej zasadzie - zbiera dane z otoczenia i wskazuje jakość i czystość powietrza w pomieszczeniu, w którym się znajduje. Gdy LULA świeci na niebiesko - nie mamy się czym martwić, jeśli natomiast LULA przybiera odcienie żółtego, lub świeci całkiem na żółto to możemy mieć powody do niepokoju. Oznacza to, że jakość otaczającego nas powietrza jest mizerna. Niestety autor tego konceptu - Justin Gargasz, nie do końca sprecyzował na jakiej podstawie określana jest jakość badanego powietrza.

LULA ma mieć jednak jeszcze jedną ciekawą funkcję - podłączona do komputera z Internetem, wskazuje efekty uboczne przebywania w pomieszczeniu o niskiej (wg LULA) jakości powietrza - daje też wskazówki jak ustrzec się przed niechcianymi, dla naszego zdrowia, skutkami przebywania w takim pomieszczeniu.

lula5
lula5

Nie jestem do końca przekonany jak to wszystko ma działać, jednak na papierze (a raczej na ekranie komputera) koncept prezentuje się bardzo ciekawie. Zastanawia mnie jednak sposób stosowania tego urządzenia - jeśli raz zbadamy jakość powietrza w swoim biurze czy pokoju to raczej nie zmieni się ona drastycznie przez jakiś czas...

Źródło: Yanko Design

Źródło artykułu:WP Gadżetomania

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.