Zegarek Bugatti Super Sport za ponad ćwierć miliona dolarów!

Podczas bicia rekordów prędkości przez Bugatti Veyron Super Sport nie wszyscy patrzyli się na tarczę prędkościomierza. Garstka ludzi z Parmigiani Fleurier wolała zerkać na ręce kierowcy, Pierra-Henri Raphanela, a dokładniej na jego zegarek. Dlaczego?

Rafał Warecki

Podczas bicia rekordów prędkości przez Bugatti Veyron Super Sport nie wszyscy patrzyli się na tarczę prędkościomierza. Garstka ludzi z Parmigiani Fleurier wolała zerkać na ręce kierowcy, Pierra-Henri Raphanela, a dokładniej na jego zegarek. Dlaczego?

To miał być zabieg marketingowy. Najnowszy produkt Parmigiani Fleurier, zegarek Bugatti Super Sport, opracowany razem z marką Bugatti może szczycić się teraz dwuznacznym tytułem najszybszego zegarka na świecie. Przyjrzyjmy się mu.

Projekt czerpie wiele z poprzedniej odmiany nazwanej Bugatti Type 370, jednak jego stylistyka jest nieco bardziej sportowa. Skórzany pasek od Hermes Paris czy tarcza z włókien węglowych nie zwracają jednak takiej uwagi jak mechanizm przekątny.

Za sprawą odpowiednich zegarmistrzowskich przekładni stożkowych (za mechanizm odpowiadają 372 elementy) napędzane są obydwie tarcze ustawione względem siebie pod kątem prostym. Jedna z nich przedstawia wskaźnik energii (10 dni zapasu energii), druga tradycyjnie - godzinę, wszystko zamknięte w przeszklonej szafirem obudowie łączącej satynę, czerń i pomarańcz. Łącznie zegarek zawiera 372 elementy.

Czasomierz trafi do sprzedaży na początku przyszłego roku w zaledwie trzydziestu egzemplarzach, każdy opakowany w skrzyneczkę z białego złota. Cena? "Zaledwie" 259 000 dolarów.

Źródło: 4wheelsnews

Źródło artykułu:WP Gadżetomania

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.