Zobacz jak powstają obrazy malowane muzyką [wideo]

Zastanawialiście się kiedyś jak wygląda muzyka? Członkowie łotewskiej grupy Instrumenti również byli ciekawi. Postanowili to sprawdzić, ale zamiast wizualizacji w Winampie użyli farb i głośników.

Zobacz jak powstają obrazy malowane muzyką [wideo]
Maciek Kurek

href="http://gadzetomania.pl/images/2011/08/Instrumenti.jpg">Zastanawialiście się kiedyś jak wygląda muzyka? Członkowie łotewskiej grupy Instrumenti również byli ciekawi. Postanowili to sprawdzić, ale zamiast wizualizacji w Winampie użyli farb i głośników.

Gdy byłem mały, to lubiłem stawiać płonącą świecę tuż przy głośniku i patrzeć na płomień drgający od powietrza poruszanego przez membranę. Dwóch artystów z Rygi - Shipsi i Reynsi – przenieśli tę zabawę na wyższy poziom. Co prawda obaj są z wykształcenia muzykami, ale nie przeszkodziło im to w tworzeniu bardzo ciekawych obrazów, będących wizualizacją dźwięku.

Sposób jest dziecinnie prosty. Panowie wypełnili membrany głośników farbą, włączyli muzykę i podkręcili głośność. Każda piosenka składa się z serii głośnych i cichych dźwięków. Raz wyraźniej słyszymy wysokie tony, innym razem bas. Dzięki temu farba wypełniająca głośniki jest „wystrzeliwana” z różną siłą i w różnych kierunkach. Wystarczy podsunąć płótno lub arkusz papieru i obraz gotowy.

Na filmie poniżej możecie zobaczyć jak powstają niecodzienne dzieła panów z grupy Instrumenti.

Źródło: Ubergizmo

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.