2‑kilometrowy rurociąg do szmuglowania wódki

Mamy weekend, czas intensywnego zapominania o pracy i nauce. W związku z tym przypomnijmy, w jaki sposób rosyjscy przemytnicy chcieli ułatwić to zadanie mieszkańcom Estonii.

2-kilometrowy rurociąg do szmuglowania wódki
Marek Maruszczak

Mamy weekend, czas intensywnego zapominania o pracy i nauce. W związku z tym przypomnijmy, w jaki sposób rosyjscy przemytnicy chcieli ułatwić to zadanie mieszkańcom Estonii.

Na początek postawmy sprawę jasno. W weekendy alkohol możemy zaliczyć do gadżetów.

Nie od dzisiaj wiadomo, że Rosjanie i rurociągi to bardzo powiązane tematy. Podobnie jak Rosjanie i wódka (stereotypy są fajne). Dlaczego by ich nie połączyć?

Zrobiła to grupa 11 przemytników, budując 2-kilometrowy rurociąg do szmuglowania alkoholu przez granicę rosyjsko-estońską. Zanim zostali złapani udało im się przemycić 6200 litrów spirytusu. Oznacza to uniknięcie zapłacenia około 57 000 funtów podatku.

Na tym przykładzie widać, że (nie)wszystkie rosyjskie rurociągi są zamachem na bezpieczeństwo (energetyczne) innych państw.

Wiem, że news nie jest pierwszej świeżości, ale być może niektórzy z Was jeszcze o tym nie słyszeli, a pozostali przypominając sobie przedsiębiorczych przemytników także nastroją się odpowiednio przed nadchodzącym wieczorem. Miłego weekendu.

Źródło: Gizmodo

Źródło artykułu:WP Gadżetomania

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.