Dwa monitory iiyama 27" Full HD

Nie tylko HANNSpree i LG zachęcają do kupna monitora Full HD. iiyama też chce nas przekonać, że 27 cali Full HD to niezły wybór. Monitory ProLite B2712HDS i ProLite E2710HDS kosztują 435 i 458 dolarów. To sporo (około 1200-1300 złotych). Wystarczy Wam 27 cali?

Dwa monitory iiyama 27" Full HD
Szymon Adamus

29.11.2009 12:00

Nie tylko HANNSpree i LG zachęcają do kupna monitora Full HD. iiyama też chce nas przekonać, że 27 cali Full HD to niezły wybór. Monitory ProLite B2712HDS i ProLite E2710HDS kosztują 435 i 458 dolarów. To sporo (około 1200-1300 złotych). Wystarczy Wam 27 cali?

Ekrany zostały wykonane w technologii TN. Mają oferować kąty 170 i 160 stopni w poziomie i pionie. Ich rozdzielczość to oczywiście 1920 x 1080 pikseli. Może więc to być ciekawe rozwiązanie dla osób nie szukających wcale ogromnego kina domowego. Złącza S-Sub, DVI i HDMI 1.3 pozwolą na bezproblemowe podłączenie nie tylko do komputera, ale także odtwarzacza Blu-ray czy konsoli do gier.

Pytanie tylko czy nie lepiej dołożyć trochę grosza i kupić telewizor? Jeśli nie ma się miejsca to sprawa jest jasna. Ale dysponując nim warto się nad tym zastanowić. 27 cali to moim zdaniem dziwnie niepraktyczna forma przejściowa miedzy ekranem, a telewizorem. Do siedzenia metr od tego panel może być za duży. Za to do wygodnego oglądania filmów w Full HD z kanapy ekran może okazać się za mały.

Inne funkcje ekranów iiyamy:

  • czas reakcji 5 ms,
  • jasność 400 cd/m2,
  • kontrast 1000:1,
  • pobór mocy 45 W i 1 W w trybie czuwania,
  • głośniki 2 x 1,5 W (model B2712) i 2 x 2 W (E2701).

Co myślicie o takich panelach? Są warte swojej ceny?

Źródło: Gadzetomania.pl

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.