Oczyszczacz powietrza dziełam sztuki?

Oczyszczacze powietrza nie są raczej urządzeniami, które kojarzyłyby się z muzeami i galeriami sztuki. Przynajmniej nie jako ich eksponaty.

O MinusA2 Air Purifier wspominaliśmy na Gadżetomanii już w zeszłym roku. To oczyszczacz powietrza firmy RabbitAir, którego głównym zadaniem było nie tylko filtrowanie powietrza, ale i NIE szpecenie pomieszczenia. To dość trudna sztuka dla tego typu urządzeń. Najczęściej są one duże i najzwyczajniej w świecie brzydkie. W tym przypadku już wersja podstawowa była atrakcyjna. Teraz producent poszedł o krok dalej i nałożył na obudowę obrazy.

Antybakteryjny, żywy i wypuszczający korzenie filtr powietrza

The Artists Design Series to odpicowana edycja oczyszczacza MinusA2 z obudowami przedstawiającymi ciekawe rysunku. Dwa z nich, Cherry Blossom i Winter Deer, są autorstwa producenta. Dwa kolejne, to już prace znanych artystów. Na obudowie oczyszczacza można zobaczyć obraz The Great Wave japońskiego artysty Katsushika Hokusai lub Tree of Life austriackiego malarza Gustava Klimta.

Niestety z tego co widzę na [url=http://www.rabbitair.com/minusa2-artists-series.aspx ]oficjalnej stronie[/url] nie są to wymienne nakładki, tylko gotowe konstrukcje, więc przy zakupie musimy zdecydować się na jeden obraz. Jeśli idzie o różne wersje urządzenia, to do wyboru są:

  • SPA-780A (biały): pokrycie — 23 metry sześcienne, cena 570 dolarów,
  • SPA-780A (czarny): 23 metry sześcienne, 570 dolarów,
  • SPA-700A: 20 m. sześć., 480 dolarów.

Wszystkie urządzenia można wybrać w wersjach z różnymi rodzajami filtrów (przeciwko zarazkom, antyalergiczne, pochłanianie toksyn i pochłanianie nieprzyjemnego zapachu), a za dodatkowe 10 dolarów do zestawu można jeszcze dołączyć wieszak ścienny.

Zobacz również: Gadżet tygodnia: Parrot AR Dron

Źródło: RabbitAir

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Technologie:

Nietypowe zastosowania WD-40. Do czego można go wykorzystać? Sprzęt dla graczy – sposób na wyciąganie kasy od naiwnych czy narzędzia dla zawodowców? Sprzedawca w sklepie komputerowym - zawód ograniczonego zaufania 8 cudów techniki z lat 90. Napęd ZIP, robot AIBO i pager BlackBerry. Pamiętasz je? Xanadu - zapomniany przodek WWW. Kto naprawdę wymyślił hipertekst? V3 - mordercza stonoga Hitlera. Największe działo drugiej wojny testowano w Międzyzdrojach „Das Marsprojekt”. Marsjańska misja Wernhera von Brauna z 1952 roku Jak prasa pisała o Internecie w 1988 roku? Ernő Rubik, człowiek schowany za kostką Binairy Talk – dane zapisane w obłokach dymu. Odczytamy je laserem Bałakława - tajna baza radzieckich okrętów podwodnych Niesamowity XC-120 Packplane: eksperymentalny samolot z lat 50. Technologiczne mity. Sony timer, czyli planowe starzenie produktów Najdziwniejsze maszyny II wojny światowej [cz. 2]. USA i Wielka Brytania To lata! Najdziwniejsze samoloty pionierów lotnictwa Najlepsze śmigłowce szturmowe dla polskiej armii MisterBrightLight - przy tym biurku chce się pracować! Podpowie, kiedy przewietrzyć pokój i zrobić przerwę Szok i skandal. Okazało się, że w polskich magazynach Amazona trzeba "zapieprzać" PlayStation w Polsce - czym konsola podbiła serca Polaków? Yandex Browser, czyli rosyjska przeglądarka przyszłości. Warto zobaczyć! Nie tylko Project Ara. Puzzlephone też pozwoli zbudować własnego smartfona - w łatwiejszy sposób! Polski wynalazek: Clime. Niepozorna pastylka podłączy nasz świat do Internetu Tarcza Polski - największy polski program zbrojeniowy. Na co wydamy 26 mld? YouWare - człowiek jak bydło. Nowoczesna wizytówka czy ludzkie znakowanie?

Popularne w tym tygodniu:

Współczesne czołgi i pojazdy bojowe Wojska Polskiego. Ten sprzęt ma nas obronić Nietypowe zastosowania WD-40. Do czego można go wykorzystać? Najlepsze małe, bezprzewodowe głośniki. Co oferują Harman Kardon, Creative, Marshall i Polk Audio? Kosmiczne technologie, których używamy na co dzień