Takiej maseczki jeszcze nie było. Ma mikrofon, głośnik i... oczyszczacz powietrza

Takiej maseczki jeszcze nie było. Ma mikrofon, głośnik i... oczyszczacz powietrza

Takiej maseczki jeszcze nie było. Ma mikrofon, głośnik i... oczyszczacz powietrza
Marcin Watemborski
23.07.2021 14:57, aktualizacja: 23.07.2021 17:11

Jeśli szukacie maseczki ostatecznej, to właśnie została zapowiedziana. LG pokazało światu projekt, który niebawem trafi na rynek. W końcu nie będzie trzeba narzekać na problemy ze zrozumieniem, co ktoś do nas mówi, a na dodatek zadbamy o swoje płuca.

Pandemia koronawirusa SARS-CoV-2 przyzwyczaiła nad do chodzenia w maseczkach. Nie wiadomo tak naprawdę gdzie i jak długo będą one jeszcze wymagane. Niestety nie jest to komfortowe dla wielu osób, które narzekają na problemy z oddychaniem, zbieranie wilgoci czy brak możliwości swobodnego kontaktu.

Rozwiązaniem na powyższe problemu może być maseczka LG PuriCare Wearable Air Purifier w najnowszym wydaniu. Pierwowzór został zaprezentowany w 2020 roku i był wyposażony w 3 wiatraki oraz filtr HEPA. Kilka miesięcy później zapowiedziano datę wejścia na rynek ulepszonej wersji.

Obraz

Według najnowszych zapowiedzi producenta, maseczka LG kolejnej generacji będzie mniejsza, lżejsza i otrzyma nowe funkcje. Technologia VoiceOn będzie automatycznie rozpoznawała, kiedy zaczynamy mówić i wzmocni nasz głos z wnętrza maseczki i przekaże go do głośników na zewnątrz. Dzięki takiemu rozwiązaniu nie będziemy musieli już narzekać na problemu z komunikacją.

Mimo tego, że nowa wersja maski będzie lżejsza ze względu m.in. na mniejsze silniki obsługujące wiatraki, to nie ucierpiała ona na baterii, a wręcz przeciwnie. Wewnętrzny akumulator ma powiększoną pojemność z 820 mAh do 1000 mAh, co ma pozwolić na 8 godzin nieprzerwanej pracy. Ładowanie akumulatora do pełnego ma potrwać jedynie 2 godziny.

Nowa maseczka LG PuriCare Wearable Air Purifier pojawi się w sierpniu 2021 roku w Tajlandii. Nie mamy póki co informacji na temat jej sprzedaży w innych krajach. Wiemy jedynie, że zależy to od wewnętrznych regulacji konkretnych regionów. Nie została również podana cena urządzenia.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)