Naturalny oczyszczacz powietrza z filtrującą roślinką w środku

Jak w sposób naturalny i nieszkodliwy dla środowiska oczyścić powietrze w pomieszczeniu tak, by było czyste i zdrowe? Najprawdopodobniej takie właśnie pytanie zadało sobie dwóch harwardzkich projektantów - Mathieu Lehanneur oraz David Edwards. Nawet udało im się znaleźć na nie odpowiedź: wykorzystać do tego naturalny proces oczyszczania powietrza.

Tak też powstała "Andrea", innowacyjny, eko-przyjazny oczyszczacz powietrza, który wykorzystuje rośliny pokojowe do filtrowania powietrza w pomieszczeniu. Jest to prawdopodobnie najlepszy i najefektywniejszy sposób dostarczenia czystego powietrza, dzięki któremu w Twoim salonie, i nie tylko, będzie można zdrowo oddychać.

"Andrea" absorbuje wszelkie toksyczne gazy, oczyszcza je poprzez liście i korzenie umieszczonej w środku niej rośliny, by na koniec móc wypuścić na zewnątrz czyste, przefiltrowane powietrze.

Wykorzystywane w niej rośliny, idealnie nadające się do puryfikacji powietrza też nie są wyjątkowo drogie, choć ich nazwy, zwłaszcza dla mężczyzn mogą brzmieć nieco egzotycznie - skrzydłokwiat, drzewo smocze, zielistka czubiasta czy znany wszystkim aloes - oto co możemy umieścić w środku.

Co najważniejsze, będzie można nabyć taki naturalny oczyszczacz już tej jesieni za cenę $199. Cóż, być może roślinki rzeczywiście są niedrogie, wszystko będzie naturalne i ekologiczne, ale za pomysł i wykonanie trzeba będzie zapłacić jak za niektóre tradycyjne oczyszczacze.

Źródło: thedesignblog

Zobacz również: Gadżetomania TV: Czy wiesz że... pierwsza fotokopiarka trafiła do sprzedaży w 1907 roku?

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Nauka:

Tragedie w przestworzach - ataki na samoloty cywilne. Znacznie więcej niż podają media! 9 najgroźniejszych epidemii w historii ludzkości. Ebola i zika wypadają przy nich niewinnie Jak parzy meduza? Ten film wyjaśnia, dlaczego spotkanie z parzydełkami tak bardzo boli Juliusz Verne - trafione i nietrafione przepowiednie kultowego pisarza Artyleria bez prochu. Machiny wojenne z dawnych wieków Wynalazki Leonarda da Vinci. Nad czym pracował renesansowy geniusz? Stare i nowe stacje orbitalne. Co krąży nad naszymi głowami? Zobacz świat tak, jak widzi twój pupil. Spójrz okiem kota, psa i... ptaka Algorytm jest bogiem Układ QWERTY i szybkie pisanie. Długa historia technologicznego mitu Gigantyczne bombardy, moździerze i armaty. 9 największych dział, jakie kiedykolwiek zbudowano 23 pechowców, których zabiły ich własne wynalazki Najbardziej niedoceniane czołgi II wojny światowej 10 niesamowitych faktów na temat piersi Technologiczne mity. Bracia Wright wcale nie byli pierwszymi lotnikami. Kto ich ubiegł? Najdziwniejsze maszyny II wojny światowej [cz. 3]. III Rzesza Najdziwniejsze maszyny II wojny światowej [cz. 1]. Związek Radziecki 10 okrętów, które wygrały wojnę na morzu. Najciekawsze lotniskowce II wojny światowej Stalowe monstra. Najdziwniejsze czołgi z pionierskiego okresu rozwoju broni pancernej 9 najkrwawszych dyktatorów XX wieku. Nie tylko Hitler i Stalin! Największe bombowce strategiczne II wojny światowej Ludzkie oko może zobaczyć niewidzialną podczerwień. Jak to możliwe? Pas Van Allena: odkryto niewidzialną tarczę, która chroni Ziemię przed promieniowaniem Szalone wynalazki przyszłości. Wybieramy najlepiej zapowiadającą się innowację

Popularne w tym tygodniu:

Sztuczki sprzedawców, na które musisz uważać