LG PuriCare Wearable. Przyzwyczailiśmy się do maseczek, więc LG wypuszcza… osobisty oczyszczacz powietrza

LG PuriCare Wearable. Przyzwyczailiśmy się do maseczek, więc LG wypuszcza… osobisty oczyszczacz powietrza
Adam Bednarek

28.08.2020 10:26

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Może akurat nie wszyscy ciągle są gotowi na noszenie maseczek (niestety!), ale dla wielu nie jest to już aż tak niekomfortowe i nienaturalne jak na początku pandemii. LG chce to wykorzystać, wypuszczając osobisty oczyszczacz powietrza.

Pamiętam, że na początku pandemii pojawiły się dyskusje o tym, czy przymus noszenia maseczek nie wyjdzie nam w przyszłości na dobre. A konkretnie kiedy zrobi się chłodniej i w miastach znowu pojawi się problem smogu. Maseczki chroniące przed zanieczyszczeniami powietrza jeszcze do niedawna były pewną ekstrawagancją. Tymczasem jesienią nikt nie zwróci już na to uwagi - w końcu większość w jakiś sposób chroni swoje usta i nos.

Trend zauważono w LG. Jeszcze w tym roku do sprzedaży (choć nie wiemy, czy w Polsce też) trafi LG PuriCare Wearable. Czyli jak zapowiada producent, osobisty oczyszczacz powietrza.

Oczyszczacz powietrza PuriCare Wearable jest wyposażony w dwa filtry HEPA H13. Firma ujawnia, że są podobne do tych, które stosuje w domowych oczyszczaczach powietrza.

LG PuriCare Wearable - co w środku maski?

W oczyszczaczu zastosowano dwa wentylatory o trzech prędkościach pracy oraz opatentowany czujnik oddechu. Wentylatory pozwalają na łatwiejsze oddychanie czystym, filtrowanym powietrzem, natomiast czujnik mierzy rytm oddychania oraz objętość oddechu użytkownika i na tej podstawie dostosowuje prędkość obu wentylatorów. Aby ułatwić oddychanie, wentylatory automatycznie przyspieszają podczas wdechu i zwalniają przy wydechu

Akumulator o pojemności 820 mAh ma wystarczyć na osiem godzin pracy w trybie z małą prędkością wentylatorów albo dwie godziny w trybie z maksymalną prędkością wentylatorów. Dwie godziny to może niezbyt dużo, ale z drugiej strony kiedy zanieczyszczenie jest szczególnie duże i tak niezbyt przyjemnie spędza się czas na zewnątrz. Wydaje się więc, że czas jest wystarczający.

Obraz

Oczyszczacz powietrza jest dostarczany z etui pomagającym w utrzymywaniu higieny podczas przerw w użytkowaniu urządzenia.

"Opakowanie" jest wyposażone w diody LED emitujące promieniowanie UV, które niszczy szkodliwe bakterie, a także umożliwia ładowanie akumulatora w oczyszczaczu. Ponadto, aby zapewnić optymalną skuteczność oczyszczania powietrza, etui przesyła do aplikacji mobilnej LG ThinQ (Android/iOS) powiadomienia o konieczności wymiany filtrów.

LG w informacji prasowej nie wspomina nic o ochronie przed koronawirusem. Cóż, to pewnie wymagałoby specjalistycznych i czasochłonnych badań, ale wydaje się, że i tak taka maseczka może dawać większe bezpieczeństwo niż te jednorazowe. Tym bardziej że często nie korzysta się z nich raz…

Nowy sprzęt LG nie ma jeszcze daty premiery. Nieznana jest też cena. Ale fakt, że LG już teraz zapowiada taki gadżet, każe podejrzewać, że jesień może należeć właśnie do takich maseczek. Zapotrzebowanie będzie w końcu duże.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)