Oczyszczacz powietrza dziełam sztuki?

Oczyszczacz powietrza dziełam sztuki?
13.06.2010 07:00
Oczyszczacz powietrza dziełam sztuki?
Szymon Adamus
Szymon Adamus

Oczyszczacze powietrza nie są raczej urządzeniami, które kojarzyłyby się z muzeami i galeriami sztuki. Przynajmniej nie jako ich eksponaty.

Oczyszczacze powietrza nie są raczej urządzeniami, które kojarzyłyby się z muzeami i galeriami sztuki. Przynajmniej nie jako ich eksponaty.

O MinusA2 Air Purifier wspominaliśmy na Gadżetomanii już w zeszłym roku. To oczyszczacz powietrza firmy RabbitAir, którego głównym zadaniem było nie tylko filtrowanie powietrza, ale i NIE szpecenie pomieszczenia. To dość trudna sztuka dla tego typu urządzeń. Najczęściej są one duże i najzwyczajniej w świecie brzydkie. W tym przypadku już wersja podstawowa była atrakcyjna. Teraz producent poszedł o krok dalej i nałożył na obudowę obrazy.

The Artists Design Series to odpicowana edycja oczyszczacza MinusA2 z obudowami przedstawiającymi ciekawe rysunku. Dwa z nich, Cherry Blossom i Winter Deer, są autorstwa producenta. Dwa kolejne, to już prace znanych artystów. Na obudowie oczyszczacza można zobaczyć obraz The Great Wave japońskiego artysty Katsushika Hokusai lub Tree of Life austriackiego malarza Gustava Klimta.

398417815549657248
Źródło zdjęć: © [źródło](http://s2.blomedia.pl/gadzetomania.pl/images/2010/06/MinusA2greatwaveitreeoflife.jpg)

Niestety z tego co widzę na oficjalnej stronie nie są to wymienne nakładki, tylko gotowe konstrukcje, więc przy zakupie musimy zdecydować się na jeden obraz. Jeśli idzie o różne wersje urządzenia, to do wyboru są:

  • SPA-780A (biały): pokrycie - 23 metry sześcienne, cena 570 dolarów,
  • SPA-780A (czarny): 23 metry sześcienne, 570 dolarów,
  • SPA-700A: 20 m. sześć., 480 dolarów.

Wszystkie urządzenia można wybrać w wersjach z różnymi rodzajami filtrów (przeciwko zarazkom, antyalergiczne, pochłanianie toksyn i pochłanianie nieprzyjemnego zapachu), a za dodatkowe 10 dolarów do zestawu można jeszcze dołączyć wieszak ścienny.

Źródło: RabbitAir

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)