Jak zadbać o ?zielone życie? ?

Ekologia jest modna i niewątpliwie potrzebna. Niestety, dbania o środowisko naturalne nie wyssaliśmy z mlekiem matki i nierzadko, nawet chcąc zachowywać się bardziej pro-ekologicznie, nie pamiętamy na co dzień o podstawowych zasadach. A często nie mamy też pomysłu na to jak moglibyśmy sprawić, by nasze życie zawierało więcej elementów ochrony przyrody. Dla tych którzy CHCĄ lecz nie wiedzą JAK chronić środowisko, bądź zapominają o możliwościach, pomocna może być strona Greengroove.org

Greengroove umożliwia prowadzenie bardziej proekologicznego życia poprzez proponowanie aktywności które służą naszemu środowisku i pilnowanie ich realizacji. Pierwszym krokiem użytkownika do zielonego życia, jest zaplanowanie zarówno czasu uczestnictwa w programie, tego czy zadania mają dotyczyć tylko jego czy całej rodziny oraz ?poziomu trudności", czyli określenia, jak bardzo jesteśmy zaawansowani w naszych ekologicznych możliwościach i wiedzy.

Kiedy wykonany pierwszy krok, przechodzimy do ustalania planu działania — w zależności od wybranego ?poziomu trudności" oraz czasu trwania programu, możemy z proponowanej przez aplikację listy czynności wybrać te rzeczy które chcemy i czujemy że jesteśmy w stanie wykonać — wszystkie czynności mają na celu promowanie proekologicznych zachowań i ograniczenie czynności doprowadzających środowisko do ruiny.

Wybieramy proponowaną przez system ilość czynności z listy, układamy ich preferowaną kolejność i odpalamy program. Po rejestracji otrzymywać będziemy powiadomienie na maila przypominające nam o naszych cotygodniowych postanowieniach. Dodatkowo, każda wybrana przez nas czynność (jak na przykład ograniczenie ilości spożywania czerwonego mięsa, czy odłączenie nieużywanych urządzeń elektronicznych od sieci) ma dokładny opis uzasadniający jej wpływ na nasze środowisko.

Warto zaglądnąć na stronę chociażby po to aby dowiedzieć się co możemy jeszcze zrobić aby przynajmniej nie szkodzić naszej planecie.

Źródło: greengroove.org

Zobacz również: Star Trek obnażony

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Nauka:

Tragedie w przestworzach - ataki na samoloty cywilne. Znacznie więcej niż podają media! 9 najgroźniejszych epidemii w historii ludzkości. Ebola i zika wypadają przy nich niewinnie Jak parzy meduza? Ten film wyjaśnia, dlaczego spotkanie z parzydełkami tak bardzo boli Juliusz Verne - trafione i nietrafione przepowiednie kultowego pisarza Artyleria bez prochu. Machiny wojenne z dawnych wieków Wynalazki Leonarda da Vinci. Nad czym pracował renesansowy geniusz? Stare i nowe stacje orbitalne. Co krąży nad naszymi głowami? Zobacz świat tak, jak widzi twój pupil. Spójrz okiem kota, psa i... ptaka Algorytm jest bogiem Układ QWERTY i szybkie pisanie. Długa historia technologicznego mitu Gigantyczne bombardy, moździerze i armaty. 9 największych dział, jakie kiedykolwiek zbudowano 23 pechowców, których zabiły ich własne wynalazki Najbardziej niedoceniane czołgi II wojny światowej 10 niesamowitych faktów na temat piersi Technologiczne mity. Bracia Wright wcale nie byli pierwszymi lotnikami. Kto ich ubiegł? Najdziwniejsze maszyny II wojny światowej [cz. 3]. III Rzesza Najdziwniejsze maszyny II wojny światowej [cz. 1]. Związek Radziecki 10 okrętów, które wygrały wojnę na morzu. Najciekawsze lotniskowce II wojny światowej Stalowe monstra. Najdziwniejsze czołgi z pionierskiego okresu rozwoju broni pancernej 9 najkrwawszych dyktatorów XX wieku. Nie tylko Hitler i Stalin! Największe bombowce strategiczne II wojny światowej Ludzkie oko może zobaczyć niewidzialną podczerwień. Jak to możliwe? Pas Van Allena: odkryto niewidzialną tarczę, która chroni Ziemię przed promieniowaniem Szalone wynalazki przyszłości. Wybieramy najlepiej zapowiadającą się innowację