Czyste szyby - te gadżety pomogą o nie zadbać

Mało kto lubi myć szyby – nic dziwnego, skoro większość osób robi to wyłącznie za pomocą zwykłej szmatki i wiaderka z wodą. W sklepach jest jednak coraz więcej gadżetów do czyszczenia szyb, z którymi zrobicie to lepiej i szybciej. Sprawdźcie, które z nich warto mieć w swoim domu.

Mycie szyb ściągaczką to tania i wygodna opcja
Mycie szyb ściągaczką to tania i wygodna opcja
Źródło zdjęć: © istockphoto.com/FotoDuets
Tomasz Karkuć

10.08.2017 | aktual.: 09.03.2022 11:00

Ściągaczka do szyb

Jeśli rzadko myjecie okna i nie chcecie zbyt dużo inwestować w przyrządy, które wam to ułatwią, zawsze możecie zaopatrzyć się w standardową ściągaczkę do szyb. Może nie jest to szczyt luksusu, ale i tak zaoszczędzicie sobie sporo pracy, jaką musielibyście wykonać przy wycieraniu szyb do sucha ręcznikiem papierowym lub miękką szmatką. Ściągaczkę można też wykorzystać na wcześniejszym etapie czyszczenia szyb, czyli bezpośrednio po naniesieniu na nie detergentu.

My polecamy wam szczególnie tę ściągaczkę do szyb – to bardzo solidny model, który jest w dodatku przeceniony:

W ściągaczkach do mycia okien najważniejsza jest ich szerokość. Im większa szerokość ściągaczki, tym większy pas szyby będziecie w stanie wyczyścić jednym ruchem. Oczywiście w przypadku czyszczenia małych szyb nie ma co przesadzać z szerokością ściągaczki – duży przyrząd może okazać się mało mobilny, a przez to niezbyt skuteczny.

Myjka do szyb

Myjka do szyb, nazywana czasem odkurzaczem do okien, to już nieco wyższy poziom wtajemniczenia. Warto się w nią zaopatrzyć, jeśli myjecie szyby częściej niż raz w roku – albo jeśli po prostu wyjątkowo nie lubicie tego robić.

Myjka do szyb jest o tyle wygodniejsza od zwykłej ściągaczki, że posiada zbiornik na brudną wodę, dzięki któremu nie będziecie zmuszeni ciągle wycierać jej końcówki. Poza tym obecność nawet śladowych ilości brudnej wody może popsuć "efekt lśniącej szyby", dlatego myjka, która zasysa mętną ciecz naprawdę może zrobić różnicę, bo nie pozostawi żadnych smug.

No i najważniejsze - zdecydowana większość myjek jest wyposażona w spryskiwacz i specjalny pad do szorowania szyb, dzięki którym nie będziecie już potrzebować całego zestawu szmatek do polerowania.

Kto wie, może to właśnie dzięki myjce polubicie czyszczenie szyb? Zwłaszcza że to urządzenie wielofunkcyjne, którym wyczyścicie nie tylko okna, ale też lustra czy szklany stolik w salonie.

Dla nas numerem jeden wśród myjek do szyb jest ten model:

A co z czyszczeniem wysokich szyb, do których można sięgnąć jedynie stojąc na drabinie? Producenci myjek do szyb przewidzieli również takie przypadki, dlatego oferują do swoich modeli specjalne lance teleskopowe, które zwiększają zasięg urządzenia. Dzięki lancy teleskopowej nie będzie wam groził bolesny upadek z wysokości. Musicie tylko dopasować lancę do swojego modelu myjki do szyb.

Ta lanca idealnie nadaje się do wielu popularnych modeli myjek czyszczących szyby:

Robot do mycia szyb

Na koniec coś dla prawdziwych leniuchów. Jeśli macie trochę wolnych środków na koncie, możecie zainwestować w robota do mycia szyb. Wystarczy podłączyć go do prądu i umieścić na szybie – dzięki pracy silnika robot sam do niej przywrze.

Użycie robota to na pewno jeden z najłatwiejszych sposobów czyszczenia szyb. Powód? Urządzenie jest sterowane za pomocą pilota, na którym znajdują się przyciski kierunku, co trochę przypomina zabawę dronem.

Solidnie przeszukaliśmy sklepy i udało nam się znaleźć naprawdę wyjątkowego robota do mycia szyb – to ten sprzęt:

Robot idealnie nadaje się do polerowania szyb, którym może zapewnić połysk już po kilku minutach od rozpoczęcia czyszczenia.

Pamiętajcie jednak, że robot czyszczący szyby ma swoje ograniczenia, jeśli chodzi o powierzchnię, którą jest w stanie obsłużyć. Producenci zawsze informują o jej maksymalnych wymiarach, która może pośrednio wynikać z długości kabla w robocie. Dlatego koniecznie zwracajcie uwagę na te dwa parametry.

Zobacz także:

Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.