Book Change - wymieniaj się książkami, zdobywaj ciekawe tytuły
KIRA CZARCZYŃSKA • dawno temuWiem, że czytanie książek od jakiegoś czasu wypadło z mody — mamy komputery, serwisy internetowe, nie mamy za to czasu usiąść spokojnie z ciekawą lekturą. Skoro jednak portale mają być od września płatne, to może warto zainteresować się jednak książkami? Zwłaszcza, że pewne pomysłowe dziewczyny podsuwają sposób, jak nie wydając pieniędzy zyskać wartościowe pozycje do swojej biblioteczki.
Akcja Book-Change jest serią cyklicznych spotkań, których głównym celem jest bezgotówkowa wymiana książek. Głównym, bo oczywiście oprócz tego można tam spotkać ludzi o podobnych zainteresowaniach, połączonych wspólną pasją: czytaniem.
Szybkie czytanie — sprawniejsza nauka
Na ten bardzo przyjemny pomysł zdobywania nowych lektur i "puszczania w obieg" własnych, które już się przeczytało, wpadły trzy dziewczyny, przedstawiające się jako Molka, Lewka i Rabarbar. Dla wszystkich trzech czytanie książek jest najwyraźniej nie tylko przyjemnością, ale prawdziwą pasją — z niej właśnie narodził się Book Change.
Zobacz również: Cyfrowe dzieciaki odc. 1: Jak dzieci widzą technologie
Organizatorki nie poprzestają jednak na samych spotkaniach. Na ich stronie internetowej można znaleźć także zdjęcia z sesji o zabawnym i sugestywnym tytule - "Nie czytasz? Nie idę z Tobą do łózka". Ta kampania społeczna miała na celu zwrócenie w oryginalny sposób uwagi na takie kwestie, jak poziom czytelnictwa w Polsce — oraz na człowieka przez pryzmat tego co, i czy w ogóle, czyta.
Jak czytać e-booki poza domem — i nie zbankrutować
Terminy kolejnych spotkań można sprawdzać na bieżąco na stronie Book-Change.pl. Organizowane są najczęściej w Poznaniu, ale również w Warszawie czy Wrocławiu, a dzisiejsze odbyło się w Trójmieście.
Zanim jednak wybierzecie się na Book Change, zapoznajcie się koniecznie z "Czarną Listą". To książki, które — choć mają strony i okładkę - nie są mile widziane na spotkaniach. Należą do nich między innymi podręczniki, książki do nauki języków, mapy, kursy językowe, ale także na przykład popularne harlequiny.
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy
Pokaż wszystkie komentarze