Steam Controller ma już ostateczny wygląd. Jest analog, jest panel dotykowy

Wygląd Steam Controller zmieniał się co jakiś czas - wprawdzie Valve podkreślało, że to tylko prototypy, ale kształt pada budził wątpliwości. Teraz firma ujawniła ostateczną wersję kontrolera.

http://arstechnica.com

Najbardziej podobała mi się pierwsza wizja Steam Controllera: bez analogów, z niewielką liczbą standardowych przycisków. Za to z panelami dotykowymi. To byłaby rewolucja: w ten sposób w grach jeszcze nie sterowaliśmy.

Drugie zdjęcie pokazuje, jak Steam Controller wyglądał na początku

Valve doszło jednak do wniosku, że sterowanie przeniesione z ekranów dotykowych na padzie mogłoby się nie sprawdzić. Kolejne wersje pada były już bardziej standardowe:

Ze zdjęć, które przedostały się do Sieci wynika, że Steam Controller będzie mieć także analoga. Czyli właściwie będzie wyglądać tak, jak każdy inny pad dostępny na rynku. Czytaj więcej

Tak wygląda Steam Controller

Wreszcie możemy zamienić grafiki koncepcyjne na ostateczny wygląd kontrolera. Valve już pokazało, jak pad będzie wyglądać.

Nie ma niespodzianki, bo Steam Controller przypomina pada z ostatniego wycieku.

Zobacz również: Tech Heroes #1 - Sos Sosowski - Gadżetomania.pl

Cieszy mnie jednak fakt, że prawy panel dotykowy jest “gładki” - powinien być wygodny i, co najważniejsze, wykorzystany. To w ten sposób będziemy obracać kamerą z w FPS-ach czy grach akcji. W zwykłym padzie służy do tego drugi analog, którego w Steam Controllerze nie ma. Jest tylko jeden.

Lewy touchpad będzie pełnić funkcję “klasycznego” krzyżaka, który jednak nie składa się z przycisku. Dobrze, że jest drugi dotykowy panel — zastanawiam się, czy “smyrając” będzie dało się grać w strzelaniny. Mam nadzieję, że będzie to wygodne rozwiązanie, dobrze zastępujące myszkę.

Najlepszy pad do PC

Na pewno Steam Controller powinien sprawdzić się w grach strategicznych. Czyli w gatunku, który do padów nie zawsze pasuje. Dużo łatwiej nawigować po mapie palcem niż machając analogiem.

Steam Controller łączy nowe pomysły ze “starą szkołą” tworzenia padów. Szkoda, że nie jest to rewolucyjny produkt — Valve chce jednak trafić do klientów i woli nie ryzykować.

Trzeba jednak przyznać, że Valve stworzyło pada, który sprawdzi się w typowo pecetowych produkcjach, a przy tym nie będzie gryźć się z grami z konsolowym rodowodem. Nikomu wcześniej taka sztuka się nie udała.

Premiera pod koniec roku, cena - 50 dolarów.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł ma 1 komentarz

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Technologie:

Sprzedawca w sklepie komputerowym - zawód ograniczonego zaufania 8 cudów techniki z lat 90. Napęd ZIP, robot AIBO i pager BlackBerry. Pamiętasz je? Xanadu - zapomniany przodek WWW. Kto naprawdę wymyślił hipertekst? Bezpowrotnie tracimy dane. Nic po nas nie zostanie – ostrzega wiceprezes Google’a V3 - mordercza stonoga Hitlera. Największe działo drugiej wojny testowano w Międzyzdrojach „Das Marsprojekt”. Marsjańska misja Wernhera von Brauna z 1952 roku Jak prasa pisała o Internecie w 1988 roku? Quiz Gadżetomanii: Kto to powiedział? Dopasuj cytaty do znanych postaci! Ernő Rubik, człowiek schowany za kostką Binairy Talk – dane zapisane w obłokach dymu. Odczytamy je laserem Nietypowe zastosowania WD-40. Do czego można go wykorzystać? Bałakława - tajna baza radzieckich okrętów podwodnych Niesamowity XC-120 Packplane: eksperymentalny samolot z lat 50. Tajny projekt NASA: dlaczego rozsypano w Kosmosie miliony miedzianych igieł? Technologiczne mity. Sony timer, czyli planowe starzenie produktów Najdziwniejsze maszyny II wojny światowej [cz. 2]. USA i Wielka Brytania To lata! Najdziwniejsze samoloty pionierów lotnictwa Najlepsze śmigłowce szturmowe dla polskiej armii Oglądasz filmy w sieci? Sprawdź, co ci grozi Technologiczne mity. Bracia Lumière nie wymyślili kina! Kto ich wyprzedził? Lenovo Yoga Tablet 2 Pro – podsumowanie testów i recenzja Lenovo Yoga Tablet 2 Pro – i do domu, i do pracy Lenovo Yoga Tablet 2 Pro – projektor zawsze pod ręką. Czy to ma sens? Lenovo Yoga Tablet 2 Pro – paszport do świata multimedialnej rozrywki