Drift: świetny pomysł na wykorzystanie VR. Shooter z perspektywy lecącego pocisku!

Twórcy gry Drift wpadli na ciekawy pomysł, jak wykorzystać wirtualną rzeczywistość. Gra, przeznaczona dla platformy Samsung Gear, pozwala graczowi wcielić się w lecący pocisk!

Screen z gry Drift

Screen z gry Drift

Na polski rynek trafił niedawno nowy zestaw Samsung Gear VR, przeznaczony dla smartfonu Galaxy S6. Gogle VR Samsunga, wykorzystujące technologię opracowaną przez Oculus Rif, doczekały się również intrygującej, dość nietypowej gry.

Świat z perspektywy pocisku

Pamiętacie film „Pan życia i śmierci”, w którym Nicolas Cage wcielił się w postać handlarza bronią Jurija Orłowa? Świetnie nakręcona czołówka pokazywała świat z perspektywy naboju – od taśmy produkcyjnej, poprzez podróż w jakiejś skrzynce, umieszczenie w magazynku Kałasznikowa i moment wystrzelenia pocisku, użytego w którejś z niezliczonych wojen toczonych na Czarnym Lądzie.

Do tej samej idei postanowili nawiązać twórcy gry Drift, Aby Batti i Ferdinand Dervieux, którzy napisali ją podczas zakończonej niedawno imprezy Mobile VR Jam. Drift pozwala wcielić się w lecący pocisk. Gracz obserwuje świat z perspektywy wystrzelonej kuli, a dzięki zestawowi VR może się rozglądać wokół i zmieniać trajektorię lotu, aby przelecieć przez wypełnione różnymi przeszkodami pomieszczenia i trafić w zaznaczony na zielono cel.

Prawie jak Superhot

Patrząc na filmową prezentację rozgrywki nie mogłem jednak pozbyć się wrażenia, że już gdzieś to wcześniej widziałem. Skojarzenia z polską grą Superhot wydają się tu bardzo na miejscu – choć zasady rozgrywki są inne, to sama wizja zamrożonego w ruchu świata wydaje się bardzo zbliżona.

Niezależnie od tego Drift wydaje się całkiem ciekawym spojrzeniem na trójwymiarowe shootery, a dobrą wiadomością jest deklaracja twórców, którzy biorą pod uwagę stworzenie wersji swojej gry, przeznaczonej również na pecety.

W artykule wykorzystałem informacje z serwisów Engadget, GeekWeek i ChallengePost.

Zobacz również: Sony Xperia: niezwykły monodram Macieja Stuhra

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Wirtualna rzeczywistość:

Haptyczna rękawica Hands Omni: VR realna jak nigdy wcześniej! Poczujesz w dłoni wirtualne obiekty Wirtualna rzeczywistość naprawdę odmieni nasze życie. Dzięki VR obejrzał narodziny syna Valve jednak zapowie swoje gogle VR. Monopol pecetowego giganta coraz większy OSVR - Razer też wchodzi na rynek wirtualnej rzeczywistości. Otwarta platforma dla wszystkich chętnych!