BenQ EW2770QZ: 27-calowy monitor z nowatorską technologią BI+

Nowy monitor marki Benq zainteresuje osoby spędzające przed ekranem sporo czasu, otrzymał bowiem technologię inteligentnie dostosowującą jasność panelu do otoczenia. Jaką jakość obrazu i funkcje ma oferować profesjonalistom?

  1. W jakie złącza producent wyposażył model EW2770QZ?
  2. Matrycą o jakich parametrach dysponuje?
  3. Czy wyświetla pełną paletę barw sRGB?
  4. W jaki sposób działa technologia BI+?

Bezramkowa konstrukcja o biurowym designie

Nietrudno odnieść wrażenie że w segmencie monitorów dzieje się niewiele – wciąż mamy do czynienia z tymi samymi typami matryc, rozdzielczościami czy towarzyszącymi im technologiami. Tymczasem na rynek systematycznie trafiają także modele wykorzystujące nowatorskie i funkcjonalne rozwiązania, na co dowodem ma być najnowszy monitor marki Benq.

Model EW2770QZ ma wymiary 460,6 × 613,8 × 198,1 mm, waży 5,9 kg i oferuje przyjazną biurom, szaro-czarną kolorystykę o matowym wykończeniu. Rozmiary podstawy ograniczono do niezbędnego minimum, a ramki wokół matrycy zredukowano do zaledwie 2,6 mm. Zwiększy to znacząco komfort korzystania z konfiguracji wielomonitorowych.

Regulacja nachylenia ekranu pracuje w zakresie od -5˚ do 20˚, możliwe jest także jego zawieszenie na uchwycie kompatybilnym z VESA (100 × 100). W tylnej części znalazły się skierowane ku dołowi głośniki o mocy 2 × 2 W, a także wszystkie złącza: dwa HDMI 1.4, DisplayPort 1.2 oraz wyjście audio jack.

Automatyczna regulacja jasności i barw

Benq EW2770QZ korzysta z 27-calowej matrycy IPS o rozdzielczości 2560 × 1440 pikseli (16:9). Jej typowy współczynnik kontrastu wynosi 1000:1, dynamiczny 20 mln:1, a jasność 350 cd/m². Czas reakcji zredukowano do 5 ms (GtG), częstotliwość odświeżania sięga 75 Hz, natomiast kąty widzenia wynoszą po 178˚.

Matryca kolorów pracuje w 8-bitowej głębi i oferuje 100 proc. pokrycie palety sRGB. Monitor został pozbawiony uciążliwego migotania (Flicker Free), wyposażono go także w funkcję Low Blue Light, ograniczającą emisję niebieskiego światła. Pracuje ona w jednym z 4 trybów: multimedialny, internetowy, biurowy oraz czytania.

Innowacyjna technologia Brightness Intelligence Plus w inteligentny i zautomatyzowany sposób pozwala na dostosowanie parametrów wyświetlania. Dzięki wbudowanemu pod matrycą czujnikowi RGB monitoruje ona jasność i temperaturę barwową oświetlenia przed monitorem, dobierając do niego odpowiedni poziom podświetlenia panelu, odcień i nasycenie barw.

W przypadku wyświetlania treści w niższej rozdzielczości ich jakość poprawia funkcja Super Resolution. Równie funkcjonalnie prezentuje się także tryb Smart Focus, pozwalający na podświetlenie wybranego obszaru na ekranie przy jednoczesnym przyciemnieniu pozostałej powierzchni.

Produkt dla profesjonalistów i entuzjastów

Monitor EW2770QZ został od podstaw stworzony by sprostać wymaganiom biznesu, choć jego możliwości z powodzeniem wykorzystają także miłośnicy kina i mniej wymagający gracze. Najsilniejsze strony nowości to nowatorska technologia BI+ oraz 8-bitowa matryca oddająca szeroką paletę barw. Najłatwiej będzie więc do niej przekonać zapracowanych grafików.

Sporo jednak zależy od faktycznej skuteczności zaimplementowanych technologii, w szczególności dynamiki zmian dokonywanych przez monitor. Jeśli okażą się zbyt gwałtowne, korzyści z automatyzacji może przysłonić uciążliwość stwarzana przez nadmiernie czuły sensor. Sugerowana cena detaliczna monitora ma wynosić 1999 zł, a w sklepach zobaczymy go jeszcze przed końcem maja.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Polski rynek:

Niesamowity nóż z damastu i zęba mamuta. Polski artysta ofiarował go na aukcję charytatywną Hama Rockman S i Rockman L: wodoodporne głośniki Bluetooth Gadżety kontra krety. Skuteczna broń do walki z kretokalipsą i rozkopanym trawnikiem Acer Switch 3 i Switch 5: hybrydowe laptopy z Intelem Apollo i Kaby Lake D-Link DCH-S150: domowy czujnik ruchu z WiFi i funkcją powiadomień 10 gadżetów rowerowych, które naprawdę mogą się przydać Lodówki turystyczne do 400 zł Jak działa internet światłowodowy? Zasady działania szybkiego internetu FTTH Kiano SlimNote 14.2: budżetowy ultrabook w odświeżonej wersji Depilatory do 2000 zł Toshiba Portégé X30: wytrzymały i lekki laptop dla biznesu HP Elite x2 1012 G2: wydajna hybryda z baterią na 10 godzin pracy