Memy stały się rzeczywistością. Łazienkowy gadżet Scrubber podpowie piosenkami, jak długo trzeba myć ręce

Memy stały się rzeczywistością. Łazienkowy gadżet Scrubber podpowie piosenkami, jak długo trzeba myć ręce

Smart aplikator mydła Scubber - myj ręce przy muzyce i nie daj się koronawirusowi
Smart aplikator mydła Scubber - myj ręce przy muzyce i nie daj się koronawirusowi
Źródło zdjęć: © deeplocal
Jan Domański
29.03.2020 23:45, aktualizacja: 09.03.2022 08:30

Na pewno widzieliście na Facebooku memy z instrukcją mycia rąk, gdzie do każdego obrazka doklejono kolejne fragmenty znanej piosenki. Dobra wiadomość dla fanów łazienkowego nucenia. Powstał gadżet, który umożliwi wam posłuchanie oryginału podczas kluczowej dla walki z koronawirusem dezynfekcji rąk.

W czasie pandemii koronawirusa to przez dłonie najczęściej przenoszą się zarazki. Mycie rąk powinno odbywać się dokładnie i długo. Według badań większość ludzi robi to źle. Projektanci z Deeplocal zastosowali nietypowe podejście do tematu, chociaż miało to nieco wspólnego ze wspomnianym śpiewaniem.

Myj ręce w rytm muzyki

Deeplocal stworzyło projekt aplikatora do mydła w płynie, który odtwarzałby 20 sekund ulubionej muzyki. Smart dozownik pobiera playlistę z naszego konta Spotify i na tej podstawie odgrywa fragment utworu. Robi to automatycznie w momencie, gdy ktoś użyje pompki i weźmie porcję mydła.

Co prawda 20 sekund to o 10 za mało, zgodnie z tym, co zalecane jest w Polsce. Nie powinno to być jednak dla twórców problemem, wystarczy drobna korekta w oprogramowaniu.

Scrubber by Deeplocal

Zrób to sam

Jest tylko jedna zła informacja. Scrubber nie jest dostępny w sprzedaży - musicie wykonać go sami. Deeplocal zapewni nam jedynie projekt wykonania.

Poza dozownikiem i dodatkowym materiałem z plastiku czy drewna, potrzebny jest minikomputer Raspberry Pi Zero W, głośnik Adafruit Speaker Bonnet, zasilanie, nieco taśmy, drutu i udostępnione otwartoźródłowe oprogramowanie. Podobno części użyte do wykonania Scrubbera można skompletować za około 30 dolarów (mniej więcej 125 złotych), a wykonanie zajmuje 4 godziny.

Dodatkowo trzeba posiadać nieco narzędzi: przecinak do drutu, nożyczki, nożyk tapicerski i lutownicę. Całość opisana jest na stronach Deeplocal i GitHubie - włącznie z udostępnionym otwartoźródłowym kodem. Jeśli skorzystacie ze Spotify i macie zacięcie do elektronicznego majsterkowania, to czemu nie?

Zapisz się na listę odbiorców naszego specjalnego newslettera o koronawirusie.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)