Smartduvet: automatycznie ścielące się łóżko, czyli inteligentna pościel

Smartduvet: automatycznie ścielące się łóżko, czyli inteligentna pościel

Smartduvet: automatycznie ścielące się łóżko, czyli inteligentna pościel
Jarosław Balcerzak
07.12.2016 08:08, aktualizacja: 10.03.2022 08:54

Jak się okazuje, smartfonem można obsłużyć nawet pościel. Wszystko za sprawą kanadyjskiego startupu, który odkrył jak sprawnie zautomatyzować tę czynność. W jaki sposób działa oryginalne urządzenie?

Kanadyjski pomysł na biznes

Z jednej strony obawiamy się zastąpienia maszynami na każdym kroku, z drugiej – zgadzamy się na automatyzację każdej czynności wymagającej od nas najmniejszego wysiłku fizycznego. Już wkrótce do przeszłości ma odejść kolejna z nich, a konkretnie ścielenie łóżka. Autorem oryginalnego urządzenia jest kanadyjski startup Smartduvet.

Pomysł narodził się przed rokiem a jako gotowy produkt trzy tygodnie temu trafił na Kickstartera. Zasada działania jest zaskakująco prosta: wykorzystując odpowiednio zaprojektowany system komór z powietrzem, kołdra ma się na łóżku samoistnie złożyć równie starannie jak układana wcześniej przez nas samych.

Obraz

Uproszczona obsługa dedykowaną aplikacją

Przygotowanie systemu uproszczono do maksimum. Kołdrę duvet wyjmujemy z poszewki, kładziemy na niej Smartduvet, czyli system komór na powietrze, a całość wsuwamy z powrotem do poszewki. Pozostaje już tylko połączenie do Smartduvet wsuwanego pod łóżko modułu sterującego i umocowanie narożników kołdry do prześcieradła dedykowanymi mocowaniami.

Po przespanej nocy wystarczy uruchomić urządzenie z poziomu aplikacji na smartfona – kołdra w kilka chwil znajdzie się na swoim miejscu. W ten sam sposób możemy także zaplanować jej uruchomienie się o konkretnej godzinie, co zupełnie wyeliminuje konieczność codziennego posługiwania się programem.

Obraz

Umiarkowany entuzjazm wspierających zbiórkę

Twórcom ciężko zarzucić przeoczenie kluczowych aspektów funkcjonowania wynalazku: obsługa jest intuicyjna, a zastosowane materiały są lekkie, wytrzymałe i gwarantują komfort użytkowania.

Smartduvet jest dedykowany osobom z ograniczoną zdolnością poruszania się bądź po prostu ceniących sobie tę minutę czasu niezbędną do porannego zasłania łóżka. W tym miejscu zasadne jest pytanie jak wiele jest takich osób.

Projekt na półmetku zbiórki osiągnął wynik ok. 9000 dol. z docelowych ok. 22600 dol. Jego powstanie nie jest więc przesądzone. Nie pomagają w tym z pewnością także ceny: za podstawowy zestaw Smartduvet trzeba aktualnie zapłacić ok. 199 dol. (4 rozmiary do wyboru), a w komplecie z kołdrą i poszewką od 419 do nawet 489 dol. Wysyłki zaplanowano na maj 2017 roku.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)