Pierwsza na świecie moneta-figurka ze srebrna. Polacy stworzyli nietypowego Geralta

Mennica Gdańska, która od jakiegoś czasu wypuszcza monetarne gadżety z uniwersum Wiedźmina, przedstawiła nietypową figurkę. Przedstawia Geralta, a w kolejce już czekają następni bohaterowie.

Pierwsza na świecie moneta-figurka ze srebrna. Polacy stworzyli nietypowego Geralta
Adam Bednarek

Plan jest imponujący. W serii znajdzie się 12 figurek, wydawanych co roku. Jak łatwo więc policzyć, ostatni element pojawi się na rynku w 2032.

Debiut to Geralt. Kalendarz zakłada, że 8 figurek odpowiadać będzie kolejnym tomom z Cyklu Wiedźmińskiego, a 4 figurki będą poświęcone głównym bohaterom sagi. Poza najbardziej znanym wiedźminem zobaczymy figurki Yennefer, Jaskiera oraz Ciri.

Plan emisji

  1. Geralt z Rivii, Biały Wilk (2021)
  2. Ostatnie Życzenie (2022)
  3. Miecz Przeznaczenia (2023)
  4. Yennefer, Czarodziejka z Vengerbergu (2024)
  5. Krew Elfów (2025)
  6. Czas pogardy (2026)
  7. Jaskier, Trubadur (2027)
  8. Chrzest Ognia (2028)
  9. Wieża Jaskółki (2029)
  10. Ciri, Dziecko Niespodzianka (2030)
  11. Pani Jeziora (2031)
  12. Sezon burz (2032)

Nakład pierwszej figurki to 1000 sztuk. Mennica Gdańska podkreśla, że "poza Geralta została wykuta w srebrze z zachowaniem wszelkich detali" - np. miecz w ręku Geralta ozdobiono pismem runicznym.

Szerokość figurki to 45mm, długość 48 mm, a wysokość 80 mm. Każda moneta posiada numerowany rant. Do monety dołączony jest również specjalny pędzel, mający pomóc zachować dobry stan gadżetu.

Cena? Mniejsza figurka, ważąca 155,5 g, kosztuje 2999 zł. W planach jest jednak też kilogramowa (95 x 85 x 152,6 mm), za którą trzeba będzie zapłacić… 17 999 zł! Mowa tu jednak o wyjątkowo kolekcjonerskim egzemplarzu. Do sprzedaży trafi raptem 100 sztuk.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.