Ile czasu potrzeba na ułożenie kostki Rubika z zamkniętymi oczami? [wideo]

Każdy, kto bawił się kiedyś kostką Rubika, wie, że do jej rozwiązania trzeba nauczyć się kilku algorytmów znacznie ułatwiających to zadanie. Mało kto potrafi ułożyć ją w rekordowym czasie, i to z zasłoniętymi oczami! Poznajcie nowego mistrza świata w tej osobliwej dziedzinie.

Nowa wersja kostki Rubika. Ułożenie nie będzie proste!

Kostkę Rubika da się ułożyć na wiele sposobów, jeśli tradycyjna metoda już się znudziła. Przykładowo, można układać łamigłówkę podczas żonglowania, jak to zrobił pewien Hiszpan, albo zlecić zadanie specjalnie przygotowanemu robotowi, który jest szybszy od człowieka. Istnieją też międzynarodowe zawody, których uczestnicy układają kostkę bez podglądania.

Marcell Endrey to nowy rekordzista w tej odmiana speedcubingu. Podczas zawodów Zonhoven Open 2012 odbywających się w Belgii udało mu się pobić dotychczasowy rekord 30,58 s, który należał do Chińczyka Yuhui Xu. Kostkę można podejrzeć przed układaniem, jednak samo rozwiązywanie musi odbywać się z opaską na oczach.

Kostka Rubika dla Hannibala Lectera

Ile wynosi nowy rekord? Tego dowiecie się z poniższego filmiku.

Źródło: gizmodocnet

Zobacz również: Acer Aspire R7

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Technologie:

Sprzedawca w sklepie komputerowym - zawód ograniczonego zaufania 8 cudów techniki z lat 90. Napęd ZIP, robot AIBO i pager BlackBerry. Pamiętasz je? Xanadu - zapomniany przodek WWW. Kto naprawdę wymyślił hipertekst? V3 - mordercza stonoga Hitlera. Największe działo drugiej wojny testowano w Międzyzdrojach „Das Marsprojekt”. Marsjańska misja Wernhera von Brauna z 1952 roku Jak prasa pisała o Internecie w 1988 roku? Ernő Rubik, człowiek schowany za kostką Binairy Talk – dane zapisane w obłokach dymu. Odczytamy je laserem Nietypowe zastosowania WD-40. Do czego można go wykorzystać? Bałakława - tajna baza radzieckich okrętów podwodnych Niesamowity XC-120 Packplane: eksperymentalny samolot z lat 50. Tajny projekt NASA: dlaczego rozsypano w Kosmosie miliony miedzianych igieł? Technologiczne mity. Sony timer, czyli planowe starzenie produktów Najdziwniejsze maszyny II wojny światowej [cz. 2]. USA i Wielka Brytania To lata! Najdziwniejsze samoloty pionierów lotnictwa Najlepsze śmigłowce szturmowe dla polskiej armii Szok i skandal. Okazało się, że w polskich magazynach Amazona trzeba "zapieprzać" PlayStation w Polsce - czym konsola podbiła serca Polaków? Yandex Browser, czyli rosyjska przeglądarka przyszłości. Warto zobaczyć! Nie tylko Project Ara. Puzzlephone też pozwoli zbudować własnego smartfona - w łatwiejszy sposób! Polski wynalazek: Clime. Niepozorna pastylka podłączy nasz świat do Internetu Tarcza Polski - największy polski program zbrojeniowy. Na co wydamy 26 mld? YouWare - człowiek jak bydło. Nowoczesna wizytówka czy ludzkie znakowanie? 11 zapomnianych konkurentów PlayStation: Jaguar, Amiga CD32, Apple Pippin i inne