Kolejny robot próbuje pobić człowieka w układaniu kostki Rubika

Kiedyś przyjdzie taki dzień, że roboty wyprzedzą człowieka w każdej dziedzinie życia. Na razie jednak maszyny próbują pobić nasz rekord w układaniu kostki Rubika. Myślicie, że robot zaprogramowany przy pomocy Motoroli Droid jest w stanie tego dokonać? Mamy filmik z tej próby!

Kolejny robot próbuje pobić człowieka w układaniu kostki Rubika
Artur Starzyk

06.05.2010 | aktual.: 11.03.2022 15:13

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Kiedyś przyjdzie taki dzień, że roboty wyprzedzą człowieka w każdej dziedzinie życia. Na razie jednak maszyny próbują pobić nasz rekord w układaniu kostki Rubika. Myślicie, że robot zaprogramowany przy pomocy Motoroli Droid jest w stanie tego dokonać? Mamy filmik z tej próby!

To, co zaraz zobaczycie, to nic innego jak kolejny robot zbudowany z zestawu klocków Lego Mindstroms. Cała konstrukcja została zaprogramowana przy pomocy Motoroli Droid z procesorem ARM A8 550 MHz. Specjalna aplikacja na smartfonie wykonuje zdjęcia kostki, a następnie przesyła polecenia do robota za pomocą modułu Bluetooth. Popatrzcie zresztą sami:

Ostateczny wynik, jaki udało się uzyskać, to 24 sekundy. Trzeba przyznać, że jest słaby. Wszak informowaliśmy już Was na naszych łamach, że Lego Cubestormer potrafi ułożyć kostkę Rubika w 12 sekund! Ostatecznie jednak człowiek nadal jest najszybszą „maszyną”, która potrafi ułożyć tę logiczną zabawkę.

Oficjalny rekord świata należy do holendra Erika Akkersdij, który ułożył kostkę w czasie 7,08 sekundy! Zresztą co tam rekordzista świata. Najlepszy polak – Tomasz Żołnowski - legitymuje się rekordem 7,91 sekundy. Wypada więc podziękować robotom za kolejną nieudaną próbę pobicia naszych rekordów. A wy? Ułożyliście kiedyś kostkę Rubika? Jeśli tak, to w jakim czasie?

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także
Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.