Blip kontra Twitter

Twitter.com to serwis, o którym ostatnio jest najgłośniej w sieci. Często zdarza się, że na takiej popularności korzystają także serwisy-klony. Przykładem może być zagraniczny Digg.com i polski klon Wykop.pl. Zobaczmy jednak jak radzi sobie polski Twitter - Blip.

walka
walka
Łukasz Jasiński

Twitter.com to serwis, o którym ostatnio jest najgłośniej w sieci. Często zdarza się, że na takiej popularności korzystają także serwisy-klony. Przykładem może być zagraniczny Digg.com i polski klon Wykop.pl. Zobaczmy jednak jak radzi sobie polski Twitter - Blip.

Oczywiście nie da się porównać liczby użytkowników czy odsłon pomiędzy tymi serwisami, ale w łatwy sposób możemy ocenić przyrost popularności. Zaangażujmy do tego narzędzie Google Trends. Poniżej wykres dla strony Twitter.com.

twitter
twitter

Jak widać od początek roku 2009 był dla tego serwisu przełomowy i w ciągu pół roku jego popularność wzrosła o około 130%. To samo zróbmy dla Blipa.

Jak widać moja teza okazała się słuszna - na popularności zyskują także serwisy klony. Jednak Polacy jedynie sprawdzili czym jest serwis mikroblogowy (podobnie jak i większość użytkowników Twittera) nie zostając z nim na dużej.

Kilka dni temu właściciel Blipa GG Network nawiązał współpracę z Momentum Worldwide w sprawie promocji tego serwisu. Zastanawiającym jest dlaczego nie postąpił tak jak w przypadku Infobota, który został automatycznie dodany do listy użytkowników w kliencie Gadu-Gadu. Możliwe, że użytkownicy komunikatora nie zrozumieliby idei Blipa, a dość sporej i zorganizowanej społeczności Blipa napływ dzieci i nastolatków blipujących o Dodzie mógłby się nie spodobać.

Mi osobiście Blip podoba się takim jakim jest obecnie, dość niszowy skupiających przede wszystkim ludzi w wieku powyżej 20 lat. Jednak czy GG Network na fali popularności Twittera nie będzie chciało skorzystać?

Źródło artykułu:WP Gadżetomania

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.