Boxee Box - Intel Atom lepszy od Nvidia Tegra 2? [wideo]

Oryginalny komputerek, na który wielu z niecierpliwością czekało, w końcu trafi do sprzedaży. Jednak w przeciwieństwie do modelu koncepcyjnego nie będzie on oparty na platformie Nvidia Tegra. Jak producent argumentuje swoją decyzję?

Boxee Box
Boxee Box
Jacek Klimkowicz

Oryginalny komputerek, na który wielu z niecierpliwością czekało, w końcu trafi do sprzedaży. Jednak w przeciwieństwie do modelu koncepcyjnego nie będzie on oparty na platformie Nvidia Tegra. Jak producent argumentuje swoją decyzję?

Otóż przyczyna jest prozaiczna - Nvidia Tegra nie radzi sobie dobrze z odtwarzaniem multimediów w rozdzielczości FullHD, podczas gdy Atom jest w stanie płynnie dekodować dwa strumienie 1080i jednocześnie. Żart? Możliwe, że nie, ponieważ zdecydowano się na zastosowanie raczej niezbyt popularnego procesora Intel Atom CE4100 (1,2 GHz).

Boxee Box
Boxee Box

Chip, nie dość, że radzi sobie z multimediami w wysokiej rozdzielczości, to jeszcze obsługuje sprzętowo akcelerację Flasha w wersji 10.1, format H.264 i sporą liczbę funkcji z zakresu grafiki 3D. Ma to pozwolić na budowę domowego centrum multimedialnego z Boxee Boxem na czele.

Sprzęt, poza wspomnianym Atomem CE4100, oferuje użytkownikowi gigabitową kartę LAN, moduł WiFi 802.11b/g/n, interfejs S/PDIF, dwa porty USB i czytnik kart pamięci.

W ramach przedsprzedaży prowadzonej przez Amazon sprzęt można nabyć już za 199 dolarów. Trafi on do klientów już 10 listopada. Debiut na półkach sklepowych przewidziany jest na 17 listopada. Cena prawdopodobnie wyniesie wtedy 229 dolarów.

Źródło: Blog Boxeeslashgear.com

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.