Jak błyskawicznie przeszukiwać zawartość twardego dysku?

Jak błyskawicznie przeszukiwać zawartość twardego dysku?

Twardy dysk (Fot. SXC)
Twardy dysk (Fot. SXC)
Przemysław Muszyński
28.09.2010 09:16

Windows ma wbudowaną wyszukiwarkę plików, lecz większość użytkowników nie jest z niej zadowolona. Na szczęście można ją zastąpić czymś lepszym, szybszym i wygodniejszym w obsłudze.

Windows ma wbudowaną wyszukiwarkę plików, lecz większość użytkowników nie jest z niej zadowolona. Na szczęście można ją zastąpić czymś lepszym, szybszym i wygodniejszym w obsłudze.

Z wyszukiwarki w Windows 7 jestem raczej zadowolony. Niechętnie wspominam jednak "pieska" z wersji XP. Przez 6 czy 7 lat korzystania z tego systemu operacyjnego może trzy razy udało mi się coś za pomocą tej wyszukiwarki zrobić. Zwykle kończyło się na ręcznym przeszukiwaniu folderów.

Do tego doszła afera związana z wysyłaniem raportów na temat wyszukiwanych fraz do Microsoftu. Sprawa wyszła na jaw w grudniu 2009 r. Korporacja stwierdziła wtedy, że nie zapisuje wysyłanych przez asystenta danych. Wykorzystuje go jedynie do weryfikowania aktualizacji.

Osoby, które potrzebują lepszych wyników wyszukiwania (i przy okazji chcą chronić prywatność), powinny zainteresować się alternatywnymi aplikacjami do przeszukiwania twardych dysków. Jedną z nich jest dostępny jako freeware program UltraSearch.

UltraSearch może analizować twardy dysk zarówno po nazwach plików, jak i np. po rozszerzeniach (.exe, .jpg, .doc i innych). Możliwe jest też definiowanie filtrów, szukanie w pojedynczych folderach, na określonych partycjach, w Koszu etc.

392873448542060809

Drugim, podobnym rozwiązaniem jest Everything. Ma on bardzo podobne możliwości, choć różni się nieco sposobem obsługi. Oba programy są intuicyjne, zewnętrznie niewiele różnią się od wyszukiwarki Windows. Są jednak dużo szybsze.

O ile bowiem wbudowane wyszukiwanie Windows 7 jest w miarę bezproblemowe (podejrzewam, że to raczej zasługa sprzętu niż Microsoftu), tak "piesek" (lub inna animowana postać) w XP potrafi analizować dysk bardzo długo i zajmować mnóstwo zasobów systemowych.

392873448542257417

Czy znacie jakieś inne (lepsze?) programy do wyszukiwania plików na dysku?

Źródło: NirmalTV

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)