Chcesz być naprawdę eko? Zdecyduj się na "żywą trumnę"

Absolwenci Uniwersytetu Technicznego w Delfcie założyli niecodzienny startup. Ich flagowym produktem są ekologiczne trumny z dodatkiem grzybów przyśpieszających rozkład ciała.

Chcesz być naprawdę eko? Zdecyduj się na "żywą trumnę"
Źródło zdjęć: © loopoflife.com

19.09.2021 | aktual.: 06.03.2024 22:16

"Nasz żywy kokon pozwoli ludziom na ponowne zjednoczenie z naturą, dzięki czemu będą mogli wzbogacić ziemię, zamiast ją dodatkowo zanieczyszczać" – reklamuje pomysł jeden z założycieli firmy Loop, Bob Hendrikx.

W normalnych warunkach rozkład zwłok może trwać nawet ponad 10 lat, przy czym wiele zależy od lokalnych warunków. Większy problem stanowią zwykle ubrania zmarłych oraz same trumny, które zawierają syntetyczne lub metalowe elementy, niepodlegające degradacji.

Ekologiczne trumny są wykonane z naturalnych materiałów, a także – co kluczowe – pozostają wypełnione mchem oraz grzybnią, która rozłoży elementy organiczne w maksymalnie dwa lata.

Projekt nie powstał wyłącznie na pokaz. Żywe trumny wprowadziły do swojej oferty już dwa holenderskie domy pogrzebowe i zdążyły użyć ich podczas kilku pogrzebów. Jak można się dowiedzieć z oficjalnej strony Loop, cena takiego "kokonu" wynosi obecnie niecałe 1500 euro.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (25)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.