Chiny: Cała muzyka musi być po chińsku

Chińczycy zażądali właśnie, aby wszystkie utwory muzyczne, zostały przetłumaczone na ich ojczysty język. Bez tego muzyka zagraniczna nie będzie tam sprzedawana. Nowe prawo dotyczyć ma także działających w Państwie Środka wyszukiwarek, w tym Baidu oraz Google.

Chiny: Cała muzyka musi być po chińsku
Grzesiek Powalski

10.09.2009 09:30

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Chińczycy zażądali właśnie, aby wszystkie utwory muzyczne, zostały przetłumaczone na ich ojczysty język. Bez tego muzyka zagraniczna nie będzie tam sprzedawana. Nowe prawo dotyczyć ma także działających w Państwie Środka wyszukiwarek, w tym Baidu oraz Google.

Wytwórnie muzyczne w Chinach sprzedają muzykę online po dość niskich cenach. Ma to skłonić internautów do zaprzestania dzielenia się plikami w Sieci. Władze w Pekinie także podejmują działania zmierzające do redukcji skali piractwa. Choć ich głównym celem jest zwalczenie niewłaściwych dla młodego pokolenia treści. Najnowsza propozycja Ministerstwa Kultury z pewnością wzbudzi wiele kontrowersji.

Każdy dostawca muzyki spoza Chin, Hong Kongu, Makao oraz Tajwanu będzie musiał dostarczyć tłumaczenie na język chiński każdego utworu, który ma znaleźć się w sprzedaży.  Każda zainteresowana dystrybucją muzyki firma będzie musiała wystarać się także o specjalną licencję od Ministerstwa Kultury.

Jak widać chiński rynek obok ogromnego potencjału, przynosi ze sobą potężne koszty. Przetłumaczyć trzeba będzie teksty milionów utworów. Z drugiej strony dla tych, którzy zdecydują się na ten krok, będzie to jednak ogromny plus w walce z konkurencją

Źródło: DI.com.pl

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także
Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.