Chromebooki dostaną wsparcie dla procesorów Ivy Bridge

Myśleliście, że osobliwe notebooki z systemem Google to totalny niewypał i spisaliście je na straty? System w chmurze jest nadal rozwijany i otrzyma wsparcie również dla nowych procesorów Intela. Co to oznacza dla tych wciąż niedocenianych komputerów?

Fot. Google
Fot. Google
Grzegorz Nowak

Myśleliście, że osobliwe notebooki z systemem Google to totalny niewypał i spisaliście je na straty? System w chmurze jest nadal rozwijany i otrzyma wsparcie również dla nowych procesorów Intela. Co to oznacza dla tych wciąż niedocenianych komputerów?

O Chromebookach przez długi czas nic się nie mówiło, aż nagle, bez żadnej zapowiedzi, na targach CES 2012 pojawiły się nowe modele notebooków z Chrome OS. Od tego czasu znów brakuje wieści na ich temat i większość uważa, że to kolejny ze spektakularnych niewypałów Google. Gigant z Mountain View, jego partnerzy i deweloperzy nie tracą jednak nadziei.

Obraz

Michael Larabel z serwisu Phoronix zauważył ciekawą zmianę w Coreboot - linuksowej warstwie systemu Chrome OS, odpowiedzialnej za sprzęt. System będzie mógł działać na podstawie procesorów Sandy Bridge i Ivy Bridge, więc zapowiada się, że obiecywane przez Google przyspieszenie Chromebooków wreszcie nadejdzie. Oznacza to również, że można się spodziewać kolejnych modeli komputerów w niedalekiej przyszłości.

Chromebookom nie udało się zawojować świata, jednak obiektywnie rzecz biorąc, to ciekawe urządzenia, które mogłyby znaleźć zastosowanie w edukacji oraz małych i średnich przedsiębiorstwach. Tam też Google przede wszystkim próbuje promować swoje urządzenia. Niestety jak na razie na niekorzyść tych komputerów przemawia cena, bo za te same pieniądze można kupić lapotopa z pełnoprawnym systemem, poza tym trudno większość odbiorców przekonać do filozofii pracy w chmurze.

Źródło: netbooknewsphoronix

Źródło artykułu:WP Gadżetomania

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.