"Co za asy...". Polski mem podbija światowy Internet [wideo]

"Co za asy..." - powtarzają internauci z całego świata. Nikt nie wie, co to znaczy, ale wydaje się, że wszystkim się to bardzo podoba.

Polskie asy (Fot. Flickr/Fergus Randall/Lic. CC by)
Polskie asy (Fot. Flickr/Fergus Randall/Lic. CC by)
Michał Michał Wilmowski

07.03.2011 12:36

"Co za asy..." - powtarzają internauci z całego świata. Nikt nie wie, co to znaczy, ale wydaje się, że wszystkim się to bardzo podoba.

Polski mem podbija świat. Wyczaili to użytkownicy Wykopu, którzy znaleźli w serwisie Know Your Meme notkę zatytułowaną "Co za asy...". Know Your Meme wyjaśnia, skąd się wzięły polskie "asy". Na początku było wideo zamieszczone na YouTube przez Fail Bloga.

Dwóch panów wyrzuca przez okno wersalkę, to i owo przy okazji demolując:

Internauta o nicku MrMal pisze o nich "Co za asy...". Przez kolejne 4 dni komentarz jest cytowany 200 razy. Na tym pewnie kariera "asów" by się zakończyła, gdyby nie Ray William Johnson. Popularnemu samozwańczemu komikowi z YouTube spodobało się wyrzucanie wersalki - w końcu to takie polskie.

Przy okazji pokazał screen z komentarzem MrMala i przeczytał go najlepiej, jak mógł. "Kooza asi!":

GET A JOB (2011)

Od tego czasu w Sieci ukazują się kolejne filmiki, w których ktoś robi coś głupiego, opatrzone komentarzem "Kooza asi". Czasem nawet śpiewanym.

Nie zamierzam zgadywać, co w tym właściwie śmiesznego. Nie jest śmieszne i już. Ale jeśli światu nasze "asy" faktycznie wydają się aż takie fajne, to chyba nie ma powodu się tym martwić.

Źródło: Wykop

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.