Daj się postrzelić. Wystarczy koszulka i smartfon

Gaming ciągle rozwija się w stronę dostarczania coraz większych doznań. Mamy coraz wydajniejsze karty graficzne, ultrapanoramiczne monitory, dźwięk przestrzenny czy gogle VR. Teraz jeszcze wyższy poziom immersji obiecuje hiszpańska firma OWO.

OWO Game
OWO Game
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe | OWO
Przemysław Juraszek

Chodzi o kamizelkę haptyczną, która wygląda niczym zwykła koszulka. Ta o nazwie OWO Game jest w stanie według producenta symulować szeroki zakres wrażeń na górnej części ciała.

Według informacji zdobytych przez TechRadar odczytuje rażenia bezprzewodowo w czasie rzeczywistym niezależnie od używanego urządzenia. Sama kamizelka wykonana z lycry dzieli się na 10 stref, w których umieszczono swego rodzaju kapsułki wibracyjne połączone plastrami za pomocą elastycznych kabli.

OWO Game
OWO Game© Materiały prasowe

Na podstawie dostępnej grafiki wygląda na to, że na brzuchu znajdują się dwie strefy czucia, dwie na klatce piersiowej, jedna z przodu każdego ramienia i cztery w dolnej części pleców. Ponadto dzięki aplikacji możliwe jest dostosowanie intensywności 30 doznań.

OWO Game — aplikacja
OWO Game — aplikacja© Materiały prasowe | OWO

Zgodnie z informacjami od firmy najbardziej interesującym doznaniem jest wrażenie zostania postrzelonym. W tym przypadku wrażenia mają obejmować wniknięcie pocisku do ciała w pobliżu brzucha, a później jego wylot z ciała w okolicy dolnej części pleców. Jakby tego było mało, gracz może też odczuwać krwawienie z rany postrzałowej. Inne doznania obejmują odczuwanie np. odrzutu broni bądź ran kłutych.

Jest to bardzo ciekawa koncepcja, która raczej jak VR pozostanie niszą. W każdym razie deklaracje producenta zostaną poddane próbie niedługo, ponieważ OWO Game ma zadebiutować na targach CES 2022.

sprzętwirtualna rzeczywistoścgadżety

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.