DARPA ujawnia film z wnętrza czołgu przyszłości. Wojna wygląda jak gra!

DARPA ujawnia film z wnętrza czołgu przyszłości. Wojna wygląda jak gra!
Łukasz Michalik

13.10.2014 17:39, aktual.: 10.03.2022 10:54

Kilka tygodnie temu DARPA, czyli amerykańska Agencja Zaawansowanych Projektów Badawczych ujawniła rozpoczęcie prac nad pojazdem GXV-T, nazywanym – chyba nieco na wyrost – czołgiem przyszłości. Do tamtych informacji dołączył niedawno film, pokazujący tę maszynę w działaniu. Wojna widziana z kabiny tego pojazdu wygląda jak gra wideo.

O planach DARPA pisałem przed dwoma miesiącami w artykule „Czołg przyszłości: pancerz nie będzie już potrzebny. DARPA wie, czym go zastąpić”. Tym, co ma wyróżniać nowy pojazd DARPA od współcześnie znanej broni pancernej jest zupełnie inna koncepcja – ochronę ma zapewnić nie gruby pancerz, ale wysoka prędkość i możliwość skrytego działania.

Na koncepcyjnych grafikach mogliśmy zobaczyć pojazd, który z tradycyjnym czołgiem nie ma wiele wspólnego – z kołowym podwoziem, wysoką sylwetką i bez obrotowej wieży z działem dużego kalibru. Mimo tego, zdaniem DARPA, przyszłe pola bitew mogą należeć do takiego właśnie typu maszyn. Agencja postanowiła uchylić rąbka tajemnicy i udostępniła film, pokazujący obraz z wnętrza kabiny bojowego pojazdu przyszłości.

GXV-T Crew Augmentation Concept Video

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)