DARPA ujawnia film z wnętrza czołgu przyszłości. Wojna wygląda jak gra!

Kilka tygodnie temu DARPA, czyli amerykańska Agencja Zaawansowanych Projektów Badawczych ujawniła rozpoczęcie prac nad pojazdem GXV-T, nazywanym – chyba nieco na wyrost – czołgiem przyszłości. Do tamtych informacji dołączył niedawno film, pokazujący tę maszynę w działaniu. Wojna widziana z kabiny tego pojazdu wygląda jak gra wideo.

DARPA ujawnia film z wnętrza czołgu przyszłości. Wojna wygląda jak gra!
Łukasz Michalik

13.10.2014 | aktual.: 10.03.2022 10:54

O planach DARPA pisałem przed dwoma miesiącami w artykule „Czołg przyszłości: pancerz nie będzie już potrzebny. DARPA wie, czym go zastąpić”. Tym, co ma wyróżniać nowy pojazd DARPA od współcześnie znanej broni pancernej jest zupełnie inna koncepcja – ochronę ma zapewnić nie gruby pancerz, ale wysoka prędkość i możliwość skrytego działania.

Na koncepcyjnych grafikach mogliśmy zobaczyć pojazd, który z tradycyjnym czołgiem nie ma wiele wspólnego – z kołowym podwoziem, wysoką sylwetką i bez obrotowej wieży z działem dużego kalibru. Mimo tego, zdaniem DARPA, przyszłe pola bitew mogą należeć do takiego właśnie typu maszyn. Agencja postanowiła uchylić rąbka tajemnicy i udostępniła film, pokazujący obraz z wnętrza kabiny bojowego pojazdu przyszłości.

GXV-T Crew Augmentation Concept Video

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.