Designerski rowerokaczkosmok prosto z Rosji [wideo]

W kategorii dziwacznych konstrukcji ta zdecydowanie zasługuje na jedną ze szczytowych lokat. Zobaczcie sami, na czym polega jej nietypowość.

Kaczkosmok ZAGŁADY!
Kaczkosmok ZAGŁADY!
Piotr Dopart

W kategorii dziwacznych konstrukcji ta zdecydowanie zasługuje na jedną ze szczytowych lokat. Zobaczcie sami, na czym polega jej nietypowość.

Naprawdę nie wiem po co ktoś miałby konstruować coś, co jeździ, wygląda jak ptak i pluje ogniem, ale najwyraźniej artyści mają zdecydowanie inny zestaw priorytetów niż ja.

Trójkołowy pojazd napędzany siłą mięśni zaprojektował Bart Dorsa, amerykański artysta, który z miłości do kobiety przeprowadził się do Moskwy. Jak mówi twórca machiny, powstała ona w hołdzie jego ojcu, który ubóstwiał kaczki i nawet trzymał jedną z nich jako zwierzę domowe. Nie tłumaczy to dlaczego z "głowy" pojazdu wydobywają się płomienie, ale zapewne również można to wyjaśnić jakimiś sentymentami rodzinnymi.

Jak donosi serwis Jalopnik, choć kaczka powstała w Moskwie, obecnie jest po migracji do ciepłych krajów (konkretnie - do Kaliforni). Mimo wszystko możecie zobaczyć jak majestatycznie sunęła ulicami stolicy Federacji Rosyjskiej na tym wideo:

An American artist drives around Moscow in a giant duck-mobile

Źródło: Jalopnik

Źródło artykułu:WP Gadżetomania

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.