Dlaczego TP SA ma kiepskie łącza? Prawdziwa historia klienta

Firmy telekomunikacyjne chwalą się coraz lepszymi ofertami dostępu do Sieci. Niestety, rzeczywistość boleśnie weryfikuje te zapewnienia, o czym przekonał się jeden z internautów. Co się stało?

Głową muru nie przebijesz... (Fot. Flickr/Elaine with Grey Cats/Lic. CC by-sa)
Głową muru nie przebijesz... (Fot. Flickr/Elaine with Grey Cats/Lic. CC by-sa)
Łukasz Michalik

Firmy telekomunikacyjne chwalą się coraz lepszymi ofertami dostępu do Sieci. Niestety, rzeczywistość boleśnie weryfikuje te zapewnienia, o czym przekonał się jeden z internautów. Co się stało?

Mieszkaniec Białegostoku jest klientem Telekomunikacji Polskiej właściwie "od zawsze". Wiele lat temu korzystał z dostępu wdzwanianego, później linii ISDN, by w końcu stać się szczęśliwym użytkownikiem Neostrady.

Słowo „szczęśliwy” nie oznacza w tym wypadku ironii – internauta wspomina o łączu 2 Mb/s. Kilka lat temu była to bardzo dobra prędkość. Postęp technologiczny sprawił jednak, że usługa, która dawniej była atrakcyjna, dziś nie zadowala już każdego.

Do takiego wniosku doszedł internauta i postanowił zmienić prędkość połączenia z Siecią na wyższą. Migracja z 2 na 6 Mb/s zakończyła się – teoretycznie – powodzeniem. Niestety, realna prędkość była znacznie niższa od maksymalnej, jaką przewiduje usługa. Spowodowało to powrót do opcji 2 Mb/s i serię pytań skierowanych do Tepsy.

Firma chwaląca się w reklamach coraz szybszym dostępem do Sieci nie pozostawiła złudzeń: warunki techniczne nie pozwalają na korzystanie z wyższych prędkości, a „żadna modernizacja nie jest nawet planowana”. Co więcej, aby sprawdzić, z jaką prędkością usługa będzie działać, trzeba najpierw podpisać umowę.

Na pytanie o powód tego dość kuriozalnego rozwiązania klient otrzymał magiczną odpowiedź: „Bo tak!”.  Przypomina to nieco sytuację z popularnego skeczu.

Z punktu widzenia użytkownika, dla którego postęp w dostępie do Sieci zatrzymał się kilka lat temu, sytuacja jest frustrująca. Z drugiej strony można zrozumieć, czym kieruje się firma, która nie jest przecież instytucją charytatywną.

Infrastruktura telekomunikacyjna jest najintensywniej rozwijana w największych ośrodkach – tam gdzie zysk z położonego kilometra światłowodu będzie znacznie większy niż w przypadku mniejszych miast.

Niestety, cierpią na tym użytkownicy. Jak wyglądały zmiany prędkości dostępu do Sieci w Waszym przypadku? Migracja przebiegła bezproblemowo?

Źródło: Wykop

Źródło artykułu:WP Gadżetomania

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (1)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.