Drewniana karta płatnicza. Dostępna również dla Polaków

Drewniana karta płatnicza. Dostępna również dla Polaków

Zdjęcie ilustracyjne.
Zdjęcie ilustracyjne.
Źródło zdjęć: © Pixabay
Karolina Modzelewska
18.10.2020 11:10, aktualizacja: 08.03.2022 14:35

Już wkrótce na rynek trafi drewniana karta płatnicza. To projekt brytyjskiego startup fintechowego. Karta będzie posiadała mikroprocesor i antenę zbliżeniową, co pozwoli na płatności bezstykowe. Jej twórcy zapowiadają, że za każde 60 funtów wydane przy wykorzystaniu kart, będą sadzić jedno drzewo.

Po plastikowych, metalowych i personalizowanych kartach przyszedł czas na płacenie drewnem. Jak informują zagraniczne media, brytyjski startup fintechowy planuje wprowadzić na rynek drewniane karty płatnicze. Karty w zasadzie nie będą się różniły od dotychczas dostępnych rozwiązań. Zostaną wyposażone w mikroprocesory i antenę zbliżeniową, a w przyszłości będzie można je łączyć z Google Play czy Apple Play. Karty będą wydawane z logo MasterCard.

Drewniane karty są dostępne tak naprawdę dla wszystkich, również dla Polaków. Można ją zamówić za pośrednictwem strony treecard.org, gdzie należy wypełnić odpowiedni formularz. Karty cieszą się sporym zainteresowaniem. Do tej pory złożono na nie ponad 30 tys. zamówień.

Twórcy przekonują, że każda karta ma unikalny wygląd ze względu na niepowtarzalne usłojenie drewna, które pochodzi z wiśni. Jest to drewno posiadające certyfikat FSC, co oznacza, że pochodzi z bezpiecznych, kontrolowanych i zrównoważonych źródeł. Na oficjalnej stronie TreeCard można odnaleźć informacje, że wszystkie osoby, które zarejestrują się przed 1 grudnia, otrzymają bezpłatną kartę.

Pomysł ma wspierać sadzenie drzew na całym świecie. Niedawno powstała firma TreeCard zapowiada, że każde 60 funtów wydane przy użyciu drewnianej karty, będzie tożsame z posadzeniem jednego drzewa. Dodatkowo karta ma być połączona z aplikacją mobilną, służącą do kontrolowania wydatków, ale i liczby posadzonych drzew.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)