Elon Musk ma problem z kotami? Anteny Starlinki przyciągają zwierzęta

Serwis Futurism donosi o dość nietypowym "problemie" użytkowników telekomunikacyjnego systemu satelitarnego od SpaceX. Okazuje się, że anteny odbiorcze Starlink przykuwają uwagę kotów. Szczególnie w zimne dni zwierzęta gromadzą się wokół urządzenia, które emituje ciepło.

SpaceX Starlink - duża konstelacja prywatnych satelitów
SpaceX Starlink - duża konstelacja prywatnych satelitów
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
Karolina Modzelewska

03.01.2022 14:22

Starlink, czyli telekomunikacyjny system satelitarny opracowany przez kosmiczną firmę Elona Muska, jest tworzony przez liczne satelity, które SpaceX umieszcza na niskiej orbicie okołoziemskiej. Dzięki nim użytkownicy mogą liczyć na prędkości pobierania między 100 Mb/s a 200 Mb/s oraz opóźnienia na poziomie 20 ms w wielu lokalizacjach na całym świecie.

Elon Musk ma problem z kotami?

Korzystanie z internetu satelitarnego od Elona Muska wymaga nabycia zestawu Starlink, w skład którego wchodzą niewielkich rozmiarów router oraz antena satelitarna na wysięgniku. Antenę można zamontować na dowolnej płaskiej powierzchni np. na ziemi lub na dachu. Jak zapewnia SpaceX, "Starlink jest odporny na ekstremalne zimno i gorąco, grad, śnieg, ulewny deszcz i wiatr o sile wichury – może nawet topić śnieg".

Taki opis producenta sugeruje, że urządzenie może wydzielać ciepło. Tłumaczy również zachowanie kotów opisane przez serwis Futurism oraz udokumentowane na Twitterze na zdjęciach jednego z użytkowników serwisu. Widać na nim jak najprawdopodobniej wolno żyjące koty korzystają z anteny Starlink jako legowiska, dzięki któremu próbują się ogrzać.

Nie wiadomo, czy obecność zwierząt wpływa na jakość świadczonej usługi oraz przerwy w dostępie do internetu. Zdjęcia sugerują, że koty korzystają z urządzenia w momencie, gdy jest ono nieaktywne. W czasie pracy antena satelitarna zmienia swoje położenie w taki sposób, że wejście na nią byłoby dla kotów niemożliwe.

Wybrane dla Ciebie
Komentarze (15)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.