Facebook, Google, Twitter i Angry Birds w wersji retro. Jak wyglądałyby w latach 80.?

O tym, jak wyglądała Sieć kilka albo kilkanaście lat temu, można przekonać się choćby dzięki stronie Archive.org, przechowującej stare wersje różnych witryn. A jak wyglądałyby znane strony w czasach przed WWW?

Google BBS
Google BBS
Łukasz Michalik

O tym, jak wyglądała Sieć kilka albo kilkanaście lat temu, można przekonać się choćby dzięki stronie Archive.org, przechowującej stare wersje różnych witryn. A jak wyglądałyby znane strony w czasach przed WWW?

Choć Google ma dopiero 13 lat, patrząc na pierwsze wersje strony, można poczuć, że jest to usługa z innej epoki. Niby nie zmieniło się wiele, jednak detale, takie jak proporcje, kolory czy fonty użyte na stronie, sprawiają, że pierwsza wersja Google’a wygląda na swoje lata (w tym artykule możecie zobaczyć, jak wyglądała ewolucja usługi Google Search).

Sporą metamorfozę przeszedł również Facebook, który utrzymał wprawdzie pierwotną kolorystykę, ale radykalnie przebudował wygląd strony.

Twitter i Angry Birds powstały znacznie później i ich wygląd nie zdążył się jeszcze zestarzeć. Jak mogłyby wyglądać w zupełnie innych warunkach, gdy komunikatorem był nie Skype czy Facebook Messenger, ale zapomniany już IRC, a rolę współczesnego Internetu pełniły BBS-y – usługi sieciowe, do których można było się podłączyć, dzwoniąc pod zwykły numer telefonu?

Google w latach 80.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=O8vCEg5k_d4[/youtube]

Twitter w latach 80.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=FCvidD5JKBg[/youtube]

Angry Birds w latach 80.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=OOurrhvnB9U[/youtube]

Facebook w latach 80.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=xrYRH3PYYT0[/youtube]

Działająca replika Google'a

A na deser funkcjonalna replika Google’a – po wejściu na stronę, korzystając z interfejsu tekstowego, można korzystać z wyszukiwarki pokazującej prawdziwe wyniki. Miłej zabawy!

Źródło artykułu:WP Gadżetomania

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.