Fanscooter czyli najwolniejszy sport ekstremalny świata [wideo]

Co powstanie gdy połączymy trzy hulajnogi, wentylator i sporo akumulatorów? Na to pytanie postanowił odpowiedzieć jeden ze studentów Massachusetts Institute of Technology.

Fanscooter (fot. Charles Guan)
Fanscooter (fot. Charles Guan)
Maciek Kurek

Co powstanie gdy połączymy trzy hulajnogi, wentylator i sporo akumulatorów? Na to pytanie postanowił odpowiedzieć jeden ze studentów Massachusetts Institute of Technology.

Rok temu Charles Guan skonstruował wózek sklepowy, napędzany wentylatorem, który również możecie zobaczyć na filmie. Jego najnowsze dzieło nazywa się Fanscooter i pozwala jeździć na hulajnodze bez odpychania się nogą.

Charles użył części z trzech hulajnóg, które pozostały po eksperymentach jego kolegów. Pomiędzy dwoma platformami umieścił silny wentylator, dołączył akumulatory i urządzenie do sterowania prędkością pracy wiatraka. Jak sam przyznaje, budowa tego dziwnego pojazdu pochłonęła 5 godzin pracy i sporo taśmy klejącej.

Efekt? Fanscooter nie rozwija zawrotnych prędkości, ale z pewnością jest to najbardziej geekowska hulajnoga świata. Co ciekawe, Charles nie jest pierwszą osobą, która wpadła na pomysł zbudowania hulajnogi z napędem elektrycznym. Na tej stronie możecie przeczytać o projekcie, stworzonym przez mieszkańca Kielc. Jego Huler nie wygląda tak efektownie jak Fanscooter, ale pozwala rozwijać prędkość dochodzącą do 45 km/h.

Źródło: Engadget

Źródło artykułu:WP Gadżetomania

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.