Gadu-Gadu obchodzi 8 urodziny

W dniu dzisiejszym, Gadu-Gadu obchodzi 8. urodziny. Aktualnie z tego najpopularniejszego polskiego komunikatora internetowego korzysta 6 milionów osób miesięcznie, będąc jedną z popularniejszych form komunikacji wykorzystywaną przez Polaków.

Paweł Cebula

W dniu dzisiejszym, Gadu-Gadu obchodzi 8. urodziny. Aktualnie z tego najpopularniejszego polskiego komunikatora internetowego korzysta 6 milionów osób miesięcznie, będąc jedną z popularniejszych form komunikacji wykorzystywaną przez Polaków.

Historia Gadu-Gadu zaczęła się na dobrą sprawę od prostego programu SMS Express, który pozwalał na sprawne wysyłanie wiadomości SMS za pośrednictwem internetu. Po jakimś czasie narodziła się idea stworzenia komunikatora internetowego, który umożliwiałby sprawną wymianę wiadomości tekstowych. 15 sierpnia 2000 r. miała miejsce taka właśnie premiera.

Aplikacja wzbudziła dość spore zainteresowanie ze strony użytkowników, mimo okrojonych możliwości w porównaniu do zagranicznej konkurencji. Stopniowo komunikator zyskuję popularność i zaczynają się pierwsze problemy z dostępnością usługi - normą staje się zrywanie połączeń, czy kilkudziesięciu minutowe "pady".

Po pewnym zastoju komunikator zaczyna się rozwijać coraz intensywniej zyskując "nowe" możliwości. Pod znakiem uśmiechniętego słoneczka zaczynają funkcjonować serwisy takie jak MojaGeneracja, Nauka.pl i usługi jak GaduRadio, czy NaGłos.

Mimo tego, że mam wiele zastrzeżeń zarówno do komunikatora jak i samego protokołu, to "Gadu-Gadu" darze dużą sympatią i sentymentem (w końcu korzystam z niego od prawie 8 lat). Ciekawe jak będzie wyglądało GG za kolejne 8 lat...

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.