Google pracuje nad nowymi i tanimi lustrami słonecznymi

Wielki Brat Google bardzo poważnie traktuje rynek odnawialnych źródeł energii. Dowodem na to może być między innymi fakt, że gigant aktualnie stara się opracować tanie i wydajne lustra słoneczne. Głównym celem jest obniżenie kosztów wynikających z budowy solarnych zakładów energetycznych.

Google pracuje nad nowymi i tanimi lustrami słonecznymi
Marcin Krzewicki

02.03.2010 | aktual.: 11.03.2022 15:54

Wielki Brat Google bardzo poważnie traktuje rynek odnawialnych źródeł energii. Dowodem na to może być między innymi fakt, że gigant aktualnie stara się opracować tanie i wydajne lustra słoneczne. Głównym celem jest obniżenie kosztów wynikających z budowy solarnych zakładów energetycznych.

Tak naprawdę, to właśnie lustra stanowią jedne z najdroższych elementów słonecznych instalacji. Gdyby praca Google'a przyniosła zamierzone efekty, to będzie można mówić o prawdziwym przełomie. Według zapewnień nowa technologia pozwoli obniżyć koszty budowy "zielonych" zakładów energetycznych nawet o połowę.

Współpracujący z Google Bill Weihl oświadczył, że prototyp solarnych luster wykonanych w nowym procesie technologicznym rzeczywiście zapowiada się obiecująco. Pozostaje jeszcze do dopracowania kilka kwestii, ale do osiągnięcia pełnego sukcesu przez Google pozostał niewielki krok.

Bill dodał, że spodziewa się wprowadzenia na rynek nowej technologii i samych luster w ciągu najbliższych trzech lat. Sprawa wygląda dość tajemniczo, a Wielki Brat bardzo oszczędnie dawkuje szczegółowe informacje na ten temat. Mogę powiedzieć, że zapowiadany fenomen nowych solarnych luster wiąże się z nietypowymi i innowacyjnymi materiałami. Te z kolei mają zostać wykorzystane do stworzenia odblaskowej powierzchni o bardzo dużej efektywności.

Źródło: treehugger

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.