Grupka zapaleńców skonstruowała rekordową rakietę i pływającą łódź podwodną

Grupka zapaleńców skonstruowała rekordową rakietę i pływającą łódź podwodną03.03.2010 22:00
Grupka zapaleńców skonstruowała rekordową rakietę i pływającą łódź podwodną
Marek Maruszczak

Ten amatorski model ma prawie 10 metrów wysokości. Nie dość, rakieta jest jedną z rekordzistek pod względem rozmiaru, to w odróżnieniu od większości amatorskich modeli została wykonana z metalu, a nie z drewna.

Ten amatorski model ma prawie 10 metrów wysokości. Nie dość, rakieta jest jedną z rekordzistek pod względem rozmiaru, to w odróżnieniu od większości amatorskich modeli została wykonana z metalu, a nie z drewna.

Powyższa grafika pokazuje porównanie Heat 1X do hitlerowskiej V2. Jak widać twórcy modelu – panowie z Copenhagen Suborbitals, nie zamierzają spocząć na laurach. Już teraz planują zbudowanie rakiety, która dorówna wielkością jednej z najbardziej osławionych broni rzeszy.

398426687844725198
Źródło zdjęć: © [źródło](http://s2.blomedia.pl/gadzetomania.pl/images/2010/03/heatx1_2.jpg)

Rakieta ma wystartować latem wynosząc w powietrze mikro-statek kosmiczny (Tycho Brahe)

Grupa duńskich konstruktorów zajęła opuszczoną stocznię na obrzeżach Kopenhagi. Tam powstało również ich wcześniejsze dzieło. Być może nawet bardziej imponująca od rekordowej rakiety, łódź podwodna. Zbudowany w zeszłym roku Nautils czeka na koniec zimy, aby również wrócić do gry.

398426687844987342
Źródło zdjęć: © [źródło](http://s2.blomedia.pl/gadzetomania.pl/images/2010/03/nautils.jpg)

Swoją drogą ciekawe, czy Duńczycy nie potrzebują żadnych zezwoleń na budowę takiego sprzętu? W czasach, gdy na pokład samolotu często nie możemy wnieść nawet laptopa, a skanery na lotniskach dosłownie nas rozbierają, hobbyści na całym świecie budują machiny zdolne przynajmniej do strącenia przeciętnej awionetki.

Jestem przeciwny wprowadzeniu dodatkowych ograniczeń (dopóki mój sąsiad nie postanowi bawić się rakietami w ogródku) .  To, co robią Ci panowie jest godne podziwu, ale dysproporcja jest dość rażąca.

Źródło: Gizmodo

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)